Paragony wysyłane przez internautów mogą mocno zaskoczyć. Na wielu z nich możemy zobaczyć horrendalne sumy za prosty obiad ze smażoną rybą i surówką w smażalni na deptaku.

Wiele osób przekonuje, że podobne ceny można znaleźć w drogich, prestiżowych restauracjach. Powodów tego stanu jest wiele – skrócony przez epidemię koronawirusa sezon urlopowy (restauratorów nad morzem ominęła np. majówka), rosnące ceny ryb w skupie przez małe połowy, czy przymus zakupu przez właścicieli lokali środków ochrony osobistej dla personelu, a także przeprowadzania dezynfekcji po każdym gościu, z czym wiąże się kupno detergentów.

Do tego dochodzi idącą w górę inflacja. To ma przekładać się na znacznie wyższe ceny nad Bałtykiem.

Na nadesłanym do redakcji serwisu WP Finanse paragonie zastanawia jednak nie suma za rybę, a raczej kwota, jaką trzeba zapłacić za… frytki! To naprawdę niesamowicie wysoka cena jak za porcję smażonych ziemniaków!

Horrendalna suma za porcję frytek na paragonie znad morza! Tyle trzeba zapłacić za polskie ziemniaki smażone w głębokim tłuszczu!

Jeden z czytelników serwisu WP wysłał zdjęcie paragonu, na którym zastanawia nie tyle ceny ryb, które nie były jakoś koszmarnie wysokie, a sumy za surówki też nie pikowały w górę.

Czytelnik otworzył jednak szeroko oczy ze zdumienia, gdy zobaczył cenę frytek! Za tradycyjne cięte frytki w formie słupków trzeba zapłacić 11 złotych, a za talarki aż 13 złotych.

Jaka jest średnia cena tego przysmaku? Od 6 do 8 złotych. Mężczyzna zamawiał obiad w Mielnie. Warto zatem zwracać szczególną uwagę nie tylko na cenę osławionych ryb, ale i dodatków, które zamawiamy do naszego obiadu.

fot. Piqsels

Jak informował portal "Życie": METEOROLODZY WIEDZĄ, JAKA CZEKA NAS JESIEŃ I ZIMA W TYM ROKU. NADEJDĄ ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE, KTÓRYCH KOMPLETNIE SIĘ NIE SPODZIEWAMY

Przypomnij sobie: POLSKI PARLAMENTARZYSTA TRAFIŁ DO SZPITALA, NATYCHMIASTOWA OPERACJA OKAZAŁA SIĘ BYĆ NIEZBĘDNA. DO SIECI TRAFIŁY ZDUMIEWAJĄCE ZDJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: JAKĄ PENSJĘ DOSTAJE PREZES TELEWIZJI POLSKIEJ? ZAROBKI JACKA KURSKIEGO UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE, WIADOMO, ILE DOSTAWAŁ ZA KAŻDY ROK NA STANOWISKU