Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej nie planuje waloryzacji popularnego świadczenia. Rok 2021 może być ostatnim rokiem, w którym rodzice otrzymają od rządu świadczenie w wysokości 500 złotych. Dlaczego? Wszystko dzięki inflacji.

To już koniec popularnego świadczenia?

O waloryzacji popularnego świadczenia pisaliśmy wcześniej. Niestety, okazuje się, że nie będzie ona brana pod uwagę. Jak stwierdziła Marlena Maląg, rząd nie zamierza poddawać świadczenia waloryzacji.

W związku z tym, rok 2021, a doglądnie 31 maja 2021 roku, będzie ostatnim dniem, w którym przyznawane zostanie świadczenie w wysokości 500 plus. Wtedy, przez ciągle rosnąca inflacje, wyniesie ono 200 złotych.

Suma świadczenie nie zostanie podniesiona. Inflacja stale rośnie

„Pięćsetka” przyznawana od 2016 roku, po upływie 4 lat traci na wartości. Wszystko za sprawą rosnącej inflacji i pnącym się ku górze cenom. Jak się okazuje, jego obecna wartość to nie 500, a 463 zł.

W 2016 roku czteroosobowa rodzina, która otrzymywała świadczenie w wysokości 500 złotych, na życie wydawała około 800 zł na osobę, czyli około 3200 tysiąca złotych miesięcznie.

W tej kwocie znajdowały się m.in. wydatki żywność, a także opłaty za mieszkanie i rachunki. Jak podają raporty, już dziś czteroosobowa rodzina płaci blisko 150 złotych więcej za takie same wydatki. To niestety nie koniec. Kwota ta dalej będzie wzrastać.