W mediach pojawia się sporo doniesień o rzekomym złym stanie zdrowia Benedykta XVI. Co mówi na ten temat Watykan?

Fatalne samopoczucie Benedykta XVI

W mediach krążą informacje, jakoby Benedykt XVI, emerytowany papież, czuł się bardzo źle. Włoskie portale informują o tym, że 92-letni mężczyzna czuje się coraz gorzej.

Pojawiły się informacje, że właśnie ze względu na jego złe samopoczucie jego osobisty sekretarz, abp Georg Gaenswein, jest nieobecny w Watykanie. Wcześniej krążyły plotki, że ta nieobecność może mieć związek z ogłoszeniem stanowiska Benedykta XVI na temat celibatu.

Podaje się, że arcybiskup Gaenswein ostatni raz był widziany w Watykanie 20 stycznia. Jak twierdziły włoskie media, osobisty sekretarz byłego papieża został skierowany na urlop na czas nieokreślony.

Z początku sugerowano, że ma to związek z publikacją stanowiska Benedykta XVI na temat celibatu w kościele, które zostało ujawnione w książce „Z głębi naszych serc” kardynała Roberta Saraha, jednak Watykan twardo zaprzeczył tym doniesieniom.

Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, zdementował plotki, wyjaśniając, że abp Gaenswein nie przebywa na urlopie. Nazwał to „zwyczajną redystrybucją różnych zadań i funkcji prefekta Domu Papieskiego, który pełni także rolę osobistego sekretarza emerytowanego papieża”.

Prawdopodobnie ten komunikat jest sygnałem, że z Benedyktem XVI nie jest najlepiej – abp Gaenswein oprócz bycia jego sekretarzem jest odpowiedzialny także za pomoc byłemu papieżowi. Mówi się, że jest teraz potrzebny do stałego przebywania z duchownym.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie abp Gaenswein będzie spędzał czas głównie z Benedyktem XVI, a na ten okres papież Franciszek zwolni go z większości obowiązków, które musi pełnić jako Prefekt Domu Papieskiego.

Przypomnij sobie o… CAMILLA PARKER-BOWLES OSZUKAŁA MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY'EGO? NAJNOWSZE INFORMACJE RZUCAJĄ NOWE ŚWIATŁO NA ICH DECYZJĘ

Jak informował portal Życie: 17-LETNI BRYTYJKA PRZEPROWADZIŁA 30 OPERACJI KOSMETYCZNYCH. NIGDY NIE PYTANO JEJ O WIEK

Portal Życie pisał również o… MĘŻCZYZNA PRZEZ 62 LATA UDAWAŁ, ŻE NIE SŁYSZY. TA OPOWIEŚĆ STAŁA SIĘ POPULARNA NA CAŁYM ŚWIECIE