O sytuacji z Sylwestra było bardzo głośno we wszystkich mediach. Papież postanowił zorganizować spotkanie z kobietą, którą wtedy uderzył w rękę na placu Świętego Piotra.

Spotkanie papieża Franciszka z kobietą, którą uderzył

Co dokładnie spowodowało, że papież uderzył kobietę w rękę?

31 grudnia 2019 roku papież Franciszek odprawiał nieszpory w bazylice watykańskiej. Tuż po nich duchowny wyszedł na plac Świętego Piotra, chcąc zobaczyć tamtejszą szopkę.

Setki osób czekały, by móc zobaczyć papieża na własne oczy. Franciszek pobłogosławił wiernych i przekazał im życzenia z okazji nowego roku.

Później papież Franciszek zbliżył się do wiernych, chcąc uścisnąć dłonie, które wyciągali w jego kierunku. Gdy odwrócił się i planował pójść dalej, pewna kobieta mocno chwyciła jego dłoń i przyciągnęła duchownego.

Na twarzy biskupa pojawił się grymas bólu – widać, że kobieta użyła sporo siły do tego uścisku, przez co wykręciła mu rękę. Papież uderzył ją w rękę, dzięki czemu uwolnił się z jej uścisku, a później poirytowany odszedł.

Następnego dnia duchowny odniósł się do całej sytuacji i przeprosił za swoje zachowanie. Zaznaczył przy tym, że powinno się chronić kobiety, ponieważ są to osoby, które „dają życie”.

- Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład wczoraj – powiedział podczas homilii.

Nikt jednak nie spodziewał się, że sprawa będzie mieć ciąg dalszy. Jak podała do wiadomości włoska agencja ANSA, papież Franciszek osobiście spotkał się z kobietą, którą uderzył.

Spotkanie odbyło się z dala od mediów, dlatego nieznane są jego szczegóły. Wiadomo natomiast, że duchowny był bardzo wzruszony i było mu przykro.

Jak podają różne źródła, podczas spotkania papież uścisnął dłoń kobiety i rozmawiał z nią.

Przypomnij sobie o… PAPIEŻ FRANCISZEK PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ, KTÓRA WPŁYNIE NA WSZYSTKICH CHRZEŚCIJAN. TAKIEJ ZMIANY NIE BYŁO OD 600 LAT

Jak informował portal Życie: CAMILLA PARKER-BOWLES OSZUKAŁA MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY'EGO? NAJNOWSZE INFORMACJE RZUCAJĄ NOWE ŚWIATŁO NA ICH DECYZJĘ

Portal Życie pisał również o… CO SIĘ STAŁO PODCZAS SKOKU KAMILA STOCHA? JAKI JEST STAN ZDROWIA POLSKIEGO SKOCZKA