Papież Franciszek znany jest ze swojego zaangażowanie w reformy Kościoła i całej religii chrześcijańskiej. Jak się okazuje, właśnie podjął ważną decyzję, która bardzo wiele zmieni. Mało kto zdaje sobie sprawy z błędu, którego dopatrzył się Ojciec Święty. Nic z tym nie zrobiono przez setki lat.

Papież Franciszek dopatrzył się błędu

Modlitwa "Ojcze Nasz" to najstarsza i najważniejsza modlitwa, która odmawiania jest przez chrześcijan każdego dnia. Według Nowego Testamentu została ona przekazania przez Jezusa jego uczniom.

Najstarszy zapis pochodzi z roku 1412 i znalazł się w "Statutach Wacława Księcia Legnickiego". W ciągu tych lat modlitwę przełożone na wiele języków, jednak nigdy nie próbowano zmienić jej treści.

Papież Franciszek doszukał się w "Ojcze Nasz" pewnego błędu. Sprawa poruszana była już wcześniej przez włoskich biskupów. Konkretnie chodzi o fragment "I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego". Podobno jest w nim bardzo poważna pomyłka!

To człowiek upada, a nie Bóg wrzuca nas w pokusy, aby potem zobaczyć, jak upadliśmy. Dobry ojciec tak nie robi, pomaga natychmiast się podnieść. Tym, który wodzi nas na pokuszenie jest szatan, to jego robota
- mówił papież Franciszek.

Zmiana po 600 latach. Papież Franciszek podjął decyzję

Papież Franciszek ostatecznie podjął ważną decyzję, aby zmienić słowa modlitwy "Ojcze Nasz". Mimo, że w większości pozostanie w starej wersji i tylko krótki fragment będzie brzmiał inaczej, to i tak jest to ogromna zmiana dla wiernych.

W nowej wersji "Ojcze Nasz" znajdą się słowa "Nie opuszczaj nas w pokusach". Modlitwa po raz pierwszy zostanie przedstawiona przez włoskich księży 29 listopada, w pierwszą niedzielę adwentu.

Nowa wersja modlitwy zostanie wypromowana na specjalnych broszurach, w których będzie dokładnie opisane powody tej decyzji. Papież Franciszek chciałby bowiem, aby wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę, dlatego wprowadzono zmiany.

Może zainteresuje Cię to: OSTATNIE SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA ZADZIWIŁY WIERNYCH. CZY NA NASZYCH OCZACH SPEŁNIA SIĘ PRZEPOWIEDNIA ŚW. MALACHIASZA

Zobacz także: CZY CZEKA NAS ROZPAD KOŚCIOŁA? BENEDYKT XVI OSTRZEGA PAPIEŻA FRANCISZKA. CO TAK PORÓŻNIŁO KOLEGÓW PO FACHU

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: O TYM SIĘ NIE MÓWI. MAŁO KTO WIE, PRZE CO PRZECHODZIŁA MATKA JANA PAWŁA II