Papież Franciszek uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych duchownych. Głowa Kościoła stara się świecić przykładem i służyć dobrą radą dla wiernych. Niestety, duchowny jest tylko człowiekiem i czasem jego ludzka natura daje o sobie znać.

Tak było w przypadku ostatniego głośnego zdarzenia w Watykanie, kiedy to pewna kobieta szarpnęła papieża za rękę, a ten działając we własnej obronie, uderzył ją w dłoń. Sytuacja wywołała wiele kontrowersji.

Zarzucano papieżowi, że nie powinien się tak zachowywać. Jednak nie wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że taki uścisk dłoni papieża sprawił mu ogromny ból. A grymas pojawiający się na twarzy duchownego, tylko to potwierdził. Papież Franciszek szybko przeprosił za swoje zachowanie, jednak pewien niesmak pozostał.

Papież Franciszek pobił rekord

Papież Franciszek swoją posługę duszpasterską w roli Głowy Kościoła pełni od 13 marca 2013 roku. W tym czasie duchowny zdążył ustanowić pewien rekord. Mianowicie chodzi o liczbę osób, które za czasów jego pontyfikatu zostały uznane za święte.

898 osób tyle wynosi magiczna liczba papieża Franciszka. W porównaniu do innych papieży jest o wiele większa. Dla przykładu Jan Paweł II świętymi ogłosił 482 wiernych i to on do tej pory zajmował czołowe miejsce.

Tak wysoki wynik papieża Franciszka ma związek z kanonizacją 800 męczenników z Otranto. Co ciekawe, może się on jeszcze zwiększyć, ze względu na trwającą posługę.

Papież Franciszek, mimo podeszłego wieku wciąż jest bardzo aktywny. I choć pojawiają się problemy ze zdrowiem, papież nie zamierza rezygnować z obowiązków. Jak donosi portal "Pikio.pl" papież Franciszek sam twierdzi, że pozostało mu jeszcze wiele do zrobienia.

Przypomnij sobie o: PAPIEŻ OGŁOSIŁ DECYZJĘ, KTÓRA NA ZAWSZE ZMIENI OBLICZE KOŚCIOŁA. KSIĘŻA STRACĄ IMMUNITET, NIE WSZYSTKO BĘDZIE MOŻNA OBJĄĆ "TAJEMNICĄ PAPIESKĄ"

Jak informował portal "Życie": TO MOŻE BYĆ KOLEJNA PIELGRZYMKA PAPIEŻA FRANCISZKA DO POLSKI. ŻYCZLIWIE PRZYJĄŁ ZAPROSZENIE DO SZCZEGÓLNEGO MIASTA

Portal "Życie" pisał również: ELEKTRYZUJĄCE DONIESIENIA Z HOLLYWOOD. SŁAWNY AKTOR UKRYWAŁ PRZED ŚWIATEM, ŻE MA DRUGIE DZIECKO