Kilka miesięcy temu Rudi Schuberth żalił się, że będąc na emeryturze nadal musi pracować. „Żenada” – opisał wysokość emerytury. Okazało się jednak, że nie jest mu wcale aż tak źle!

Rudi Schuberth przyznał się, że dostaje 1200 zł emerytury. Kilka dni temu tygodnik „Rewia” pokazał jak naprawdę wygląda życie gwiazdora.

Hit „Monika, dziewczyna ratownika” śpiewali wszyscy. To jeden z hitów Wałów Jagiellońskich, który ma już ponad 34 lata.

Rudi od najmłodszych lat zaskakiwał pomysłami. Sam potrafił skonstruować gitarę i nauczyć się grać na kontrabasie. Po maturze myślał o aktorstwie, lecz zdecydował się pójść na studia na Politechnikę Gdańską.

Później założył firmę budowlaną, sklep spożywczy i hurtownię. W czasie wolnym – śpiewał. Kilka lat później dołączył się do kabaretu „Tey”.

– „Polubiłem kabaret, bo mogłem się wygadać. I pośmiać z siebie!” – mówi „Rewii” Rudi. Zagrał epizody w kilkunastu filmach, prowadził cieszący się olbrzymią popularnością teleturniej „Śpiewające fortepiany” – mówił Rudi.

Rudi uwielbiał przebywać w Otnodze na Kaszubach.

– „Wybudował tu folwark. Prowadzi agroturystyczne gospodarstwo nad dwoma jeziorami. Hoduje daniele, ma wytwórnię wędlin i przetworów” – pisze „Rewia”.

Gdy zdiagnozowano u niego cukrzycę – podjął walkę. Wspierała go żona, która z wykształcenia jest prawniczką, ale pracuje jako dietetyk. To dzięki niej schudł 30 kilogramów! Córka Karolina również była dla niego ogromnym wsparciem.

ŻYCIE pisało również o: MICHAŁ SZPAK OSTRO DO VIOLET W THE VOICE OF POLAND: „ZARAZ WYKOPIĘ CIĘ Z TEJ SCENY”. JAK WYPADŁA UCZESTNICZKA?

Zobacz także: „THE VOICE OF POLAND” DOCZEKA SIĘ KOLEJNEJ EDYCJI? JEST JUŻ DECYZJA TVP!

źródło: „pomponik.pl”