Każdy Polak z pewnością chociaż raz brał udział w dożynkach. To ludowe święto - przypadające na koniec żniw, najczęściej pod koniec lata - jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla mieszkańców polskich gmin i przyciąga do zabawy wszystkich rolników oraz ich rodziny.

Okazuje się, że i wśród polskich gwiazd znalazła się prawdziwa fanka polskiego folkloru. Edyta Herbuś jest zachwycona dożynkowymi ozdobami na polskich wsiach i chętnie przy nich pozuje. Jak się zaprezentowała?

Te zdjęcia z pewnością przypadną do gustu rolnikom

Polska ludowość już od lat zachwyca nie tylko mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, ale i największe osobistości naszego kraju. Na jednej z dożynkowych imprez pojawiła się ostatnio nawet para prezydencka! Andrzej Duda nie mógł wyjść z podziwu dla polskich rolników i z dumą trzymał owoc ich pracy - świeżo upieczony chleb.

Wygląda na to, że do grona miłośników folkloru dołączyła także Edyta Herbuś. Celebrytka, w czasie podróży przez Polskę, postanowiła zatrzymać się na kilku wsiach by zapozować z niezwykłymi ozdobami, jakie ich mieszkańcy stworzyli z okazji dożynek. Na zdjęciach można zobaczyć m.in. wielkie figury świń wykonane z siana, postacie rolników jadące na traktorze, a nawet ogromnego koguta.

"Podróżując ostatnio po Polsce, zrobiłam sobie kilka radosnych przystanków, by zachwycić się kreatywnością rodaków. Vivat Polska Tradycja!!!" - pisała wzruszona Herbuś.

źródło; Instagram/edytaherbus
źródło; Instagram/edytaherbus

Fani byli zachwyceni stosunkiem celebrytki do polskiej wsi oraz zachwalali zarówno ją, jak i imponujące ozdoby wykonane przez rolników. Niektórzy dostrzegli w nich nawet podobieństwo do pary prezydenckiej...

Czy grono fanów Herbuś na polskich wsiach powiększyło się?

Zobacz także: Co Aleksandra Kwaśniewska sądzi o współprowadzących z nią program „Miasto Kobiet”? To trio może podbić serca widzów

Może cię zainteresować: Marta Manowska zdecydowała się na odważną przemianę. Prezenterka TVP wygląda oszałamiająco

Pisaliśmy również o: Niesamowity zwrot akcji w programie „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Ta para jest dla siebie stworzona