Muzyk Dennis „Dee Tee” Thomas, członek-założyciel „Get Down On It” i grupy „Celebration” Kool & the Gang, zmarł w wieku 70lat. W oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na Soul i Funk stronie facebookowej grupy i na innych mediach społecznościowych ogłoszono 7 sierpnia, że ​​„odszedł spokojnie we śnie” w New Jersey. Nie podano przyczyny.

Odeszła legenda saksofonu

„Pierwotny członek Kool & the Gang, Dennis był znany jako kwintesencja fajnego kota w grupie, uwielbiany za modne ubrania i kapelusze oraz wyluzowaną postawę” – czytamy w oświadczeniu. „Wielka osobowość, a jednocześnie niezwykle prywatna osoba, Dennis był saksofonistą altowym, flecistą, perkusistą, a także mistrzem ceremonii na koncertach zespołu”.

Thomas założył Kool & the Gang w 1964 roku wraz z kilkoma nastoletnimi przyjaciółmi, w tym braćmi Robert „Kool” i Ronald „Khalis” Bell, Robert „Spike” Mickens, Charles Smith, George Brown i Ricky West. Grupa początkowo nazywała się The Jazziacs i przeszła kilka iteracji, zanim zdecydowała się na Kool & the Gang.

Przez dziesięciolecia grupa wydała 25 albumów studyjnych, zdobyła dwie nagrody Grammy, siedem nagród American Music Awards i 25 hitów R&B z pierwszej dziesiątki. Mieszanka funkowych i jazzowych aranżacji grupy stała się jednym z popularnych, wpływowych i silnie próbkowanych dźwięków we współczesnej muzyce i została wykorzystana w kilku ścieżkach dźwiękowych do filmów, w tym „Gorączka sobotniej nocy”, „Rocky” i „Pulp Fiction” Quentina Tarantino".

O tym się mówi: Rodząca 14-latka pilnie potrzebowała pomocy medycznej. Nie wpuszczono jej do szpitala, nie udało się jej uratować. Co się stało

Zerknij: Żora Korolyov postanowił zdradzić sekrety jego znajomości z Izabelą Janachowską. Mało kto się tego spodziewał