W najnowszym numerze magazynu „Forbes”, Małgorzata Kożuchowska wyznaje prawdę o swoim stanie zdrowia. Opowiedziała czytelnikom o Hashimoto, chorobie z którą zmaga się od wielu lat.

Aktorka była zawsze niezwykle aktywna w życiu prywatnym i zawodowym. Pięć lat temu, mając 43 lata, Małgorzata Kożuchowska urodziła syna. Pomimo choroby, łączy macierzyństwo z pracą zawodową. O trudach z tym związanych opowiada:

- Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej!

Na planie serialu „Rodzinka.pl”, Małgorzata Kożuchowska musiała pokonać wiele barier, które stworzyła jej choroba. Nie był to dla niej dobry okres. Czuła się mało atrakcyjna, była zmęczona i opuchnięta:

- Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze.

Choroba Haschimoto, przewlekłe zapalenie tarczycy, jest trudnym do zdiagnozowania schorzeniem, w którym można usunąć jedynie skutki, a nie jego przyczyny. Z problemem tym zmagają się również inne osoby z życia publicznego. Wśród nich można wymienić Kingę Rusin, Kayah, Majkę Jeżowską, Joannę Krupę, Anetę Zając czy Julię „Maffaschion” Kuczyńską.

Jak informował portal Życie: TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Portal Życie pisał również o: ANDRZEJKI TO NIE TYLKO CZAS IMPREZ, ALE I WRÓŻB. WARTO POZNAĆ ANDRZEJKOWY HOROSKOP NA PRZYSZŁY ROK

Przypomnij sobie o: NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY