Od 24 października setki tysięcy uczniów w Polsce pozostaje na nauce zdalnej i niewiele wskazuje na to, by ta sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie. Pierwotnie zakładano, że możliwy jest powrót dzieci i młodzieży do szkół nawet 29 listopada, ale z uwagi na stan epidemii w Polsce zdecydowano się przesunąć tę datę do odwołania.

Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie poinformowało o zmianach, jakie podjęło w najnowszym komunikacie do rodziców. To dla wielu osób może być spore zaskoczenie. Wiadomo już, że uczniowie będą się uczyć w trybie zdalnym do 3 stycznia 2021 roku, a później nastąpi okres ferii zimowych, które w całym kraju odbędą się jednym terminie – od 4 do 17 stycznia. Jednak czy uczniowie wejdą do szkół 18 stycznia? MEN informuje o swojej decyzji!

W ostatniej chwili pojawił się pilny komunikat ministerstwa w sprawie powrotu uczniów do szkół. MEN postanowił poinformować o zamknięciu semestru

Z obecnych kalkulacji wynika, że tak ma się właśnie stać – 18 stycznia nastąpi stopniowy powrót dzieci do szkół, jednak zacznie się on od najmłodszych dzieci – uczniów początkowych klas szkoły podstawowej.

Do tej pory ferie zimowe były organizowane w czterech turach między styczniem, a końcem lutego. Wtedy również odbywała się klasyfikacja śródroczna.

Jednak w obecnej sytuacji resort poinformował, jak będzie wyglądało zakończenie pierwszego semestru,

„W przepisach dotyczących organizacji roku szkolnego nie ma wskazanej wprost daty zakończenia tzw. semestru czy półrocza” – powiedziała rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska, cytowana przez Pikio.

Śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne określają nauczyciele. Termin ustalenia tych ocen określa tatuś szkoły. Jakkolwiek zmiany w tym względzie może wprowadzić rada pedagogiczna placówki.

Jak informował portal "Życie": ZA JAKIE GRZESZY KSIĄDZ NIE UDZIELI NAM ROZGRZESZENIA? WIELE OSÓB NIE MA POJĘCIA, ŻE ISTNIEJĄ TAKIE WINY! WARTO WIEDZIEĆ, ZANIM PÓJDZIEMY DO SPOWIEDZI

Przypomnij sobie: WIELKA AKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZAKOŃCZONA SUKCESEM! SETKI OSÓB NIE MIAŁO MIEJSCA DO SPANIA. Z POMOCĄ PRZYSZLI WOLONTARIUSZE, WYKORZYSTUJĄC PARKING

Portal "Życie" pisał również: GAZ UŻYTY W ZAKONIE W JEDNYM Z MIAST W POLSCE? NIEBYWAŁE WYDARZENIA W ZGROMADZENIU SALEZJANÓW! POLICJĘ DO ZDUMIEWAJĄCEJ SYTUACJI WEZWAŁ JEDEN Z KSIĘŻY