Małgorzata Kożuchowska przyznała, że od dawna zmaga się z chorobą Hashimoto, czyli przewlekłym zapaleniem tarczycy. Dodała, że zanim zdiagnozowano u niej ten problem, cały czas chodziła przemęczona, osłabiona oraz przeziębiona.

„Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem” – napisała w artykule dla „Forbesa”. Dodała, że od czasu, gdy zajęła się swoim zdrowiem, widzi wyraźną poprawę. Dodała, że leczenie podjęła w dużym stopniu ze względu za dziecko.

„Było warto. Czuję się o niebo lepiej! (…) Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo” – wytłumaczyła.

„Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę?” – dodała.

Hashimoto jest bardzo powszechną chorobą. Jak dotychczas publicznie o swoich zmaganiach z tym schorzeniem mówiły m.in. Joanna Krupa, Maffashion, Kayah, Kinga Rusin, Majka Jeżowska.

„Czemu postanowiłam napisać o tym właśnie teraz? Bo mój syn skończył właśnie pięć lat! Jest już dużym, inteligentnym chłopcem, który ma poczucie humoru, umie wyrażać swoje zdanie i nie jest zdany na mnie 24 godziny na dobę jak przez ostatnie lata.”

„Czas płynie niezwykle szybko, ale mimo upływu lat bardzo wyraźnie pamiętam początki: pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy ząbek… I chyba już dojrzałam do tego, by chcieć się tym wszystkim podzielić” – wyjaśniła na początku, a w samym artykule zawarła także informacje o swojej pracy, macierzyństwie i chorobie.

Małgorzata Kożuchowska to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Błyskawicznie przyciąga uwagę fanów, a także fotoreporterów, którzy regularnie towarzyszą jej wszędzie, gdzie się pojawi.

Takie wyznania ze strony gwiazd pomagają chorym mierzyć się ze swoimi problemami – czują, że nie są sami, że gwiazdy też mają problemy i są w tym razem.

Życzymy pani Małgorzacie i wszystkim zmagającym się z Hashimoto jak najwięcej zdrowia i dobrego samopoczucia!

Przypomnij sobie o… TEN BŁĄD POPEŁNIA WIELU Z NAS PODCZAS SUSZENIA PRANIA. NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ, ŻE MOŻE KOSZTOWAĆ ZDROWIE

Jak informował portal Życie: KRÓLOWA MA SZTUCZNĄ CZĘŚĆ CIAŁA. CÓRKA ELŻBIETY II UJAWNIA DŁUGO SKRYWANĄ PRAWDĘ

Portal Życie pisał również o… SYLWIA GRZESZCZAK OPUBLIKOWAŁA NIEZWYKLE EMOCJONALNY WPIS. PIOSENKARKA DZIELI SIĘ W NIM INFORMACJAMI Z PRYWATNEGO ŻYCIA