Lech Wałęsa jest żywą legendą. Były prezydent Polski zapisał się złotymi literami na kartach historii kraju. Jednak i on ma pewne problemy.

Jednym z nich jest wojna ze Sławomirem Cenckiewiczem. Historyk już niejednokrotnie rzucał oskarżenia w kierunku polityka. Chodzi o jego zawodową przeszłość.

Cenckiewicz napisał nawet książkę „Wałęsa. Człowiek z teczki”, tymczasem były prezydent utrzymuje, że nie był TW Bolkiem. Obaj panowie co jakiś czas dopiekają sobie nawzajem – również publicznie.

Lech Wałęsa/ YouTube @Gazeta Wyborcza
Lech Wałęsa/ YouTube @Gazeta Wyborcza

Lech Wałęsa opublikował nagranie z mocnym komentarzem

Super Express zauważa, że tym razem zaczepkę wystosował sam Lech Wałęsa. Polityk twierdzi, że to nie on był TW Bolkiem, w co z kolei nie wierzy Sławomir Cenckiewicz. Ich medialna wojna trwa już od dawna.

Tym razem Lech Wałęsa postanowił sam zaczepić historyka, co uczynił na swoim Facebookowym profilu. Były prezydent wynalazł kilkuletni materiał i opublikował go, przypominając swoim fanom słowa Cenckiewicza.

Nagranie to wywiad z radiowej Trójki. Cenckiewicz twierdził, że przywództwo Lecha Wałęsy „było naznaczone zdradą”. Były prezydent postanowił skomentować te słowa.

Napisał bez zahamowań: „czy to jest zdrowy człowiek na umyśle?”. Wypowiedź historyka ocenił jako „bzdury”, „kłamstwa”, „pomówienia” i „absurdy”.

Dodał, że „wstydem jest czytać te jego książki” i zaproponował ich posiadaczom, by się do tego nie przyznawali i zwrócili lektury, żeby spróbować odzyskać „stracone pieniądze”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POWRÓT DO NORMALNOŚCI SPRZED PANDEMII JEST CORAZ BLIŻEJ? JUŻ NIEBAWEM BĘDZIEMY MOGLI ZDJĄĆ MASECZKI NA OTWARTYM POWIETRZU

O tym się mówi w Polsce: INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ WYDAŁ KOLEJNE OSTRZEŻENIE! W WIELU MIEJSCACH NASZEGO KRAJU BĘDZIE BARDZO NIEBEZPIECZNIE

O tym się mówi na świecie: WIELKA GRATKA DLA FANÓW HISTORII. CZY NIEMCY OSTRZEGALI POLAKÓW PRZED PRZYKRYM LOSEM W OKRESIE 1939-1945? ARCHEOLODZY DOKONALI PORUSZAJĄCYCH ODKRYĆ

Z życia gwiazd: ZENEK MARTYNIUK PRZEŻYWA WIELKI SMUTEK. ODESZŁA BLISKA MU OSOBA. FANI KRÓLA DISCO POLO PRZESYŁAJĄ WYRAZY WSPÓŁCZUCIA. RODZINA MARTYNIUKÓW WE ŁZACH