Był jednym z największych przyjaciół Krzysztofa Krawczyka. Swoją relację pielęgnowali przez przeszło 50 lat. Dziś, gdy muzyk odszedł z tego świata, dzieli się anegdotami o „polskim Elvisie Presleyu” i chętnie o nim opowiada.

Andrzej Kosmala w jednym z wywiadów postanowił zdradzić, jak wyglądało życie Krawczyka „od kulis”. Pudelek przytoczył słowa menedżera i przyjaciela artysty.

Krzysztof Krawczyk. Źródło: Youtube Andrzej Kosmala
Krzysztof Krawczyk. Źródło: Youtube Andrzej Kosmala

Andrzej Kosmala o Krzysztofie Krawczyku

To on jako pierwszy powiadomił o śmierci swojego przyjaciela. Teraz regularnie dostarcza mediom nowych informacji na temat swojej zażyłości z muzykiem, śmierci wokalisty oraz jego wieloletniej karierze.

Tym razem Andrzej Kosmala opowiedział o tym, jak się poznali. Okazało się, że Krzysztof Krawczyk pomagał materialnie swojemu przyjacielowi. Kosmala był przekonany, że liczy na jego pomoc oraz widzi w tym jakiś interes, ale po czasie zorientował się, że artysta nie oczekuje niczego w zamian.

Opowiadał o tym, że Krzysztof Krawczyk był osobą bardzo hojną, rozdawał prezenty jemu i jego dzieciom, dawał wysokie napiwki w restauracjach i hotelach, pomagał ulicznym grajkom.

Krzysztof Krawczyk. Źródło: Youtube Andrzej Kosmala
Krzysztof Krawczyk. Źródło: Youtube Andrzej Kosmala

Zdradził także co nieco o Krawczyku i jego żonie, Ewie. Poznali się, gdy muzyk był w Stanach. Czuł się samotnie i choć wciąż był mężem Haliny Żytkowiak, to kochał już Ewę. Gdy artysta wrócił do Polski, zamieszkali wspólnie w Grotnikach.

„Brakowało im garnków, firanek, krzeseł. Spali na materacu” – opowiadał Kosmala. Dodał jednak, że artysta był bardzo zmotywowany i był gotów pracować niemal przez cały czas. Nawet po wypadku samochodowym Krawczyk wciąż myślał o swojej karierze. „Był człowiekiem walki” – zauważa jego menedżer.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZA DWA MIESIĄCE W ŻYCIE WCHODZI WAŻNY DLA POLSKICH KIEROWCÓW PRZEPIS. TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, BO ZA GROZI ZA TO MANDAT. CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, JEŚLI NIE PRZESTRZEGAJĄ PEWNEGO PRZEPISU. W TYM PRZYPADKU MOŻE CZEKAĆ WYSOKI MANDAT. MOWA O KLATKACH SCHODOWYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY ZŁOŻYŁ WIĄŻĄCĄ OBIETNICĘ WBREW WOLI MEGHAN? CZY SZYKUJE SIĘ ZATEM KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: ZABRAKŁO WŚRÓD NAS WOKALISTKI UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW ZESPOŁU. PRZY ICH HITACH BAWIONO SIĘ W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. ARTYSTKA MIAŁA 45 LAT