Wielu Polaków mieszkających w domach wielorodzinnych często wykorzystuje klatkę schodową jako przestrzeń do trzymania wielu różnych rzeczy. Często można spotkać mokre parasole, buty, rowery, zimą sanki czy nawet meble. Zdarza się również, że na klatkę wystawiane są poremontowe odpady czy cuchnące śmieci do wyrzucenia. To doprowadza sąsiadów do pasji i bywa przedmiotem skarg lokatorskich do zarządcy budynku.

Okazuje się jednak, że upomnienie to najlżejsza kara, która może spotkać lokatorów uskuteczniających podobny proceder. Zgodnie z przepisami można spodziewać się wysokiej kary finansowej!

Trzymasz zbędne przedmioty na klatce schodowej? Musisz liczyć się z wysokim mandatem! Lepiej nie kusić losu!

Powodem do wlepienia mandatu lokatorowi, który trzyma na klatce schodowej zbędne przedmioty jest utrudnianie dostęp do drogi ewakuacyjnej z budynku! Z tego paragrafu możemy otrzymać 500 złotych mandatu!

Uwagę na problem zwróciła niedawno pewna internautka, która napisała list do redakcji Wirtualnej Polski, przytaczany przez serwis Goniec. Kobieta zwróciła uwagę na to, że klatka schodowa jest wąska i takie praktyki stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodatkowo, zwrócona została uwaga na kwestię utrudniania ratownikom medycznym przejścia do poszczególnych mieszkań, co w dobie pandemii może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia i życia nas wszystkich.

Warto zatem zwrócić uwagę, czy nagminne trzymanie na klatce schodowej zbędnych rzeczy, które nie mieszczą się w naszym domu nie przeszkadza sąsiadom i nie powoduje problemów z dostępem do mieszkań i innych części budynku.

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA WIELKIE ZMIANY. RZĄD ZAMIERZA PRZEDSTAWIĆ WAŻNĄ NOWOŚĆ. SĄ INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANÓW W SPRAWIE SZCZEPIEŃ

Przypomnij sobie: MASZ TAKĄ MONETĘ Z PRL-U W DOMU? LEPIEJ ZAJRZEĆ NA STRYCH, BO MOŻNA DOBRZE ZAROBIĆ! OBECNIE WARTOŚĆ TO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH. JEST RZADKA

Portal "Życie" pisał również: LESZEK MILLER WRÓCIŁ PAMIĘCIĄ DO MŁODOŚCI I PODZIELIŁ SIĘ STARYMI ZDJĘCIAMI Z RODZINNEGO ARCHIWUM. WPROST NIE MOŻNA ODERWAĆ OCZU OD JEGO ŻONY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE SŁOWA KSIĘDZA, KTÓRY UDZIELA OSTATNIEGO NAMASZCZENIU W SZPITALU TYMCZASOWYM. KAPŁAN WYJAWIŁ TRUDNĄ PRAWDĘ. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU