Nie ulega żadnej wątpliwości, iż księżna Diana to - nawet kilkadziesiąt lat po swojej śmierci - najpopularniejsza kobieta na całym świecie. Od lat powstają o niej dziesiątki artykułów, reportaży, dokumentów czy wywiadów z ludźmi, którzy niegdyś byli jej bliscy. Nic więc dziwnego, że człowiek, którego Diana uznała za miłość swojego życia, ponad 20 lat od jej śmierci nadal jest rozchwytywany przez media i wypytywany o swój romans z księżną. O kim mowa?

Kim była miłość życia Diany?

Po latach przykrości i upokorzeń ze strony brytyjskiej rodziny królewskiej oraz nieudanego małżeństwa z księciem Karolem, Diana postanowiła sięgnąć po szczęście. Chociaż brytyjskie media to właśnie o niej najchętniej się rozpisywały, księżna nie wahała się powiedzieć światu, do kogo należy jej serce.

Romans pary rozpoczął się w 1995 roku, kiedy Diana, odwiedzając chorego przyjaciela w jednym z brytyjskich szpitali, spotkała pewnego przystojnego, ciemnookiego lekarza. Był nim kardiochirurg - Hasnat Khan, którego już zaledwie kilka miesięcy później Diana obdarzyła niezwykle silnym uczuciem.

Pakistańczyk obdarzył księżną czymś, czego ta przez lata przebywania na królewskim dworze nie zaznała ani razu. Po latach nieudanego związku z Karolem, jedyne czego pragnęła, to bycie obdarzoną uwagą i uczuciem. Właśnie to zapewnił jej Khan.

Miłość Hasnata i Diany trwała dwa lata. Spotykali się nie tylko w mieszkaniu lekarza, ale też... w pałacu Kensington, gdzie Diana ukrywała go przed ochroniarzami, a nawet przedstawiła wybranka Harry'emu i Williamowi! Była nim tak zauroczona, iż rozważała nawet zawarcie małżeństwa i... przejście na islam!

fot. Getty Images
fot. Getty Images

Według pisarki, Sarah Ellison, to normalność życia Pakistańczyka była czymś, co najbardziej oczarowało księżną, zmęczoną wymagającym życiem członkini dworu.

"Kiedy się poznali, był młodszym chirurgiem, który pracował 90 godzin tygodniowo i chciał tylko spać po powrocie do domu. Diana rzuciła się w stronę normalności jego życia. Wędrowała po jego małym mieszkaniu, zmywała naczynia i składała pranie. Nie jeździł konno ani nie polował, ale lubił jazz i Guinnessa, więc on i Diana stali w kolejce, aby zobaczyć występy późną nocą, a ona nakładała wtedy czarną perukę. Uwielbiała go" - stwierdziła pisarka.

Niestety, pomimo tego, iż celebrytka szczerze pragnęła poślubić Khana i przyjąć jego kulturę, ich związek zakończył się niedługo przed jej tragiczną śmiercią. Czy mężczyzna żałuje tego, że przerosła go nagonka mediów, a on sam nie był w stanie zawalczyć o miłość?

Zobacz także: Wzruszający wystrój mieszkania Jarosława Bieniuka. Były piłkarz wciąż pamięta o Annie Przybylskiej

Może cię zainteresować: Zaskakująca decyzja Agnieszki Woźniak-Starak. Tego fani dziennikarki się nie spodziewali. Czy zobaczą ją jeszcze w telewizji

Pisaliśmy również o: Kariera Adama Małysza ponownie nabiera tempa. Legenda skoków narciarskich nie kryje szczęścia z aktualnej sytuacji, w jakiej się znajduje