Larry King to osobowość telewizyjna, którą bez wątpienia znał nie tylko każdy Amerykanin, ale i ludzie z całego świata. Jego profesjonalnie przeprowadzone wywiady oraz autorski program "Larry King Live" zdobyły szerokie uznanie w dziennikarskim świecie, co udowadniają liczne nagrody, jakimi za swoją pracę nagrodzony został King.

Niestety, podeszły wiek gwiazdora już od jakiegoś czasu sugerował, że fani niebawem usłyszą najsmutniejszą wiadomość. Tak stało się wczoraj - 23 stycznia.

Nie żyje ikona dziennikarskiego świata

O śmierci dziennikarza poinformowano za pośrednictwem jego konta na Twitterze. Gwiazdor zmarł w wieku 87 lat i pogrążył swoich fanów oraz współpracowników w ogromnej żałobie. Chociaż oficjalnej przyczyny śmierci Larry'ego wciąż nie podano, to wielbiciele są przekonani, że ma ona związek z niedawnym zakażeniem dziennikarza koronawirusem...

COVID-19 nie musi być jednak jedyną przyczyną jego odejścia - dziennikarz miał za sobą niezwykle trudne momenty związane ze zdrowiem: od lat chorował na cukrzycę, a ponadto przeszedł trudną walkę z rakiem płuc oraz kilka zawałów.

Kilka miesięcy temu gwiazdor zmuszony był pożegnać dwójkę swoich dzieci - córkę i syna, którzy zmarli w odstępie zaledwie paru tygodni. Ze względu na panującą pandemię nie był on w stanie pojawić się na pogrzebie. Teraz jednak udało mu się dołączyć do swoich pociech...

Jakim człowiekiem był King?

Nie ulega wątpliwości, że chociaż dziennikarz przez kilkadziesiąt lat był istną gwiazdą amerykańskiego dziennikarskiego świata, to... nigdy nie robił z siebie celebryty. To rozmowy postrzegał jako prawdziwego bohatera swoich programów, a siebie samego - zaledwie jako łącznika pomiędzy gościem, a publicznością. Niezapomniany pozostanie również styl, w jakim przeprowadzał wywiady.

"Larry lubił zadawać krótkie, bezpośrednie i nieskomplikowane pytania, niezależnie od tego, czy przeprowadzał wywiady z prezydentem USA, zagranicznym przywódcą, celebrytą, skandaliczną osobistością czy zwykłym człowiekiem. Uważał, że zwięzłe pytania zwykle dostarczają najlepszych odpowiedzi i nie mylił się w tym przekonaniu" - napisano w pożegnaniu dziennikarza.

Śmierć Kinga do niezwykle ogromna strata dla świata amerykańskich mediów, który stracił właśnie niezwykle utalentowanego dziennikarza.

Zobacz także: Córka Wiktora Zborowskiego przeżyła ostatnio smutne chwile. Co się dzieje w życiu Hanny? Problemy w życiu prywatnym spędzają jej sen z powiek

Może cię zainteresować: Niesamowicie proste i skuteczne triki, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się silikonu z różnych powierzchni. Warto je znać i zapamiętać

Pisaliśmy również o: Smutna wiadomość dla fanów napojów energetycznych. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji GIS