W ostatnim czasie smutna informacja obiegła media. Henryk Jerzy Chmielewski, czyli jeden z najpopularniejszych grafików i rysowników w Polsce, na którego komiksach wychowały się niemal trzy pokolenia naszych rodaków, odszedł z tego świata.

Śmierć Papcio Chmiela wstrząsnęła jego wiernymi fanami, w tym Agnieszką Chylińską i jej dziećmi. Piosenkarka opublikowała wzruszający post.

Komiksy Papci Chmiela miały rzeszę wiernych fanów

Seria komiksów o trójce trzyjaciół - Tytusie, Romku i Atomku - która ukazała się w trzydziestu częściach, podbiła serca zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

Rysunkowe kreskówki zostały wydane w kilku milionach egzemplarzy, a Papcio Chmiel stał się najpopularniejszym grafikiem w naszym kraju. Dodatkowo jest twórcą muralu przy Muzeum Powstania Warszawskiego Nikt nie mógł powiedzieć, że za życia brakowało mu talentu, wyobraźni, czy wielkiej kreatywności.

Agnieszka Chylińska pożegnała bardzo ważną osobę

Śmierć Henryka Jerzego Chmielewskiego zasmuciła całą Polskę. Trzeba jednak przyznać, że znany rysownik i grafik dożył sędziwego wieku – zmarł mając 97 lat.

W sieci można było przeczytać wiele wzruszających wpisów, które wspominały pamięć zmarłego grafika. Swój smutek wyraziła również Agnieszka Chylińska.

Piosenkarka opublikowała na Instagramie zdjęcie, które przedstawia wspaniałą pamiątkę po Papciu Chmielu. Okazuje się, że w 2018 roku rysownik przekazał dzieciom Chylińskiej komiks ze specjalną dedykacją – „Dla Rysia, Esi i Krysi”. Ponadto stronę z dedykacją ozdabia postać Tytusa.

Żegnaj Papciu. Bohaterze mojego dzieciństwa

- napisała Agnieszka Chylińska pod postem.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO