Jak podaje portal "Ofeminin", nie jest tajemnicą, że Ida Nowakowska jest osobą wierzącą, dla której religia ma naprawdę duże znaczenie. W jednym z udzielonych przez gwiazdę wywiadów odniosła się do kwestii pieniędzy przekazywanych księdzu w czasie wizyty duszpasterskiej zwanej popularnie "kolędą". Ile zdaniem Idy Nowakowskiej powinien wynieść datek?

Ida Nowakowska o datkach w czasie kolędy

W wielu wywiadach Ida Nowakowska podkreślała, że jest osobą wierzącą i ceni sobie posługę duszpasterską księży. Nie ukrywała również, że często rozmawia przez telefon z zaprzyjaźnionymi duchownymi, także na tematy związane z kościołem.

W rozmowie z "Wideoportalem" zdradziła, że najbardziej ceni kościół za to, że "wszystko jest głęboko przemyślane". Gwiazdę TVP zapytano również o to, jaka powinna być wysokość ofiary przekazywanej księdzu w czasie kolędy. Co odpowiedziała?

Nowakowska stwierdziła, że za każdym razem decyzja ta, powina zostać podjęta indywidualnie, z uwzględnieniem własnych możliwości finansowych. "Każdy powinien dawać ile może" - stwierdziła celebrytka. Mówiąc o tym, odniosła się do sytuacji, do jakiej doszło w jednym z kościołów.

Koperta/YouTube @Fazzy Poland

W trakcie nabożeństwa ksiądz odczytał tam nazwiska osób, które w czasie kolędy nie przekazały żadnej ofiary. Podkreśliła, że stawia to ludzi w bardzo trudnej sytuacji. Wielu może nie dawać ofiar ze względu na brak środków. Potem nie przychodzi do kościoła z obawy przed napiętnowaniem.

Warto przypomnieć, że ofiara w czasie kolędy powinna mieć charakter dobrowolny, a nie przymusowy.

A wy, podzielacie opinię Idy Nowakowskiej? A może macie inne zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Urodziło się niemowlę z zarostem. Rodzice nie kryli zdumienia, owłosiony noworodek wyglądał jak dorosły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sylwester Marzeń TVP wcale nie był jak z bajki? Uczestnik wydarzenia ujawnił całą prawdę. TVP odniosło się do zarzutów

O tym się mówi: W kolejnych dniach kierowcy powinni bardzo uważać! IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami