Jocelyn, jej prawdziwe imię, Mercier urodziła się w Nicei w 1939 roku. Aktorka 1 stycznia 2019 roku osiągnęła szacowny wiek 80 lat.

Jej kariera nie ograniczała się do granic Francji, aktorka grała w takich krajach jak Anglia, Włochy, a nawet Ameryka gdzie podbiła Hollywood.

Mercier jest jedną z czołowych aktorek francuskiego kina, ale rola wspaniałej Angeliki uczyniła ją naprawdę sławną.

W 1964 roku dostała rolę w Angelice, Marquis of the Angel. Ta rola pozostanie dla niej najbardziej symboliczna, ponieważ całkowicie zmieniła całe jej życie.

Niestety, chociaż ta rola pozwoliła jej stać się niesamowicie sławną, to również znacznie spowolniła jej karierę, ponieważ wszyscy zaczęli widzieć w niej tylko Angelikę.

Po nakręceniu filmu aktorka miała ogromne problemy ze znalezieniem nowych ról.

Ta niesamowita aktorka od kilku lat przeżywa swoją złotą emeryturę na Riwierze Francuskiej.

Jednak co roku otrzymuje zaproszenie na słynny Festiwal Filmowy w Cannes, mając zaszczyt być jego gościem honorowym.

Michelle Mercier, screen YT
Michelle Mercier, screen YT
Michelle Mercier, screen YT

Niestety w 2015 roku aktorka nie mogła wziąć udziału w festiwalu, ponieważ złamała rękę. Ale rok 2016 był jeszcze trudniejszy dla Michelle Mercier, ponieważ dowiedziała się, że ma bardzo poważne problemy zdrowotne.

Podczas wywiadu aktorka zdradza swoją tragiczną diagnozę: „Mam raka” - wyjaśniła.

Zawsze wydaje się niewyobrażalne, dopóki ci się to nie przytrafi. Są tacy, którzy płaczą, kiedy się dowiadują, ale ja stoję niewzruszenie" - dodała aktorka.

Film, w którym zagrała nigdy się nie nudzi. Fani zawsze z takim samym zaangażowaniem oglądają trudne losy tej pięknej dziewczyny.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO