Zenek Martyniuk święci triumfy od lat, a zespół Akcent ma na koncie aż 17 albumów i dziesiątki hitów, z czego najsłynniejsze to "Dziewczyno z klubu disco", "Życie to są chwile", "Pragnienie miłości", "Przekorny los", "Moja gwiazda" czy też "Przez twe oczy zielone". Warto jednak pamiętać o tym, że Zenka Martyniuka nie byłoby na polskiej scenie muzycznej, gdyby nie jego mama, Teresa Martyniuk.

Mama gwiazdora rzadko pojawia się publicznie i nie jest przyzwyczajona do życia w blasku fleszy, jak jej syn, który od dekad jest jednym z najbardziej znanych muzyków disco polo. Teresa Martyniuk skomentowała jednak publicznie niezwykły gest jej syna. Co zrobił Zenek Martyniuk?

Zenon Martyniuk zdecydował się na wspaniały gest

70-letnia mama Zenka Martyniuka wciąż zamieszkuje rodzinny dom w Gredelach. Dom został wyremontowany, ale tak, aby był komfortowy dla seniorki.

Pani Teresa uwielbia swoją okolicę, na co dzień krząta się po gospodarstwie w roboczym fartuchu i choć osiągnęła już wiek emerytalny to od 40 lat nieustannie prowadzi punkt skupu mleka.

Źródło: screen Youtube
Zenek Martyniuk; Źródło: screen Youtube

Na początku 2020 roku w rodzinie Martyniuków doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Pani Teresa podupadła na zdrowiu i trafiła do szpitala.

Okazało się, że seniorka miała zawał serca. Na szczęście szybko wróciła do zdrowia, jednak przez pandemie nie spotykała się z rodziną i przebywała sama w swoim przytulnym domu.

Matka gwiazdora jest z niego bardzo dumna

W wolnej chwili pani Teresa Martyniuk się modli. Swoje troski powierza błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Mało tego, okazuje się, że duchowny jest jej kolegą z dziecięcych lat! Chodził z nią do tej samej szkoły.

Seniorka niezmiernie ucieszyła się z faktu, że rodzinna miejscowość księdza Jerzego Popiełuszki chce uczcić jego pamięć i stworzy muzeum poświęcone duchownemu. Zenon Martyniuk postanowił wesprzeć tą inicjatywę.

Zenek Martyniuk / YouTube:  Kozaczek
Zenek Martyniuk / YouTube: Kozaczek

Jak donosi magazyn "Na żywo", gwiazdor disco-polo dostarczył inicjatorom akcji spore środki finansowe na ten cel. Gest Zenka bardzo spodobał się jego matce, pani Teresie. Widać, że mama jest dla muzyka bardzo ważna.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO