Portal "Lelum" entuzjastycznie opisał sukces, jaki osiągnęła Miss Polonia 2016 na płaszczyźnie własnego wykształcenia i rozwoju. Współprowadząca program "Koło fortuny" Izabella Krzan mianowicie, ku zdziwieniu tabloidów i opinii publicznej, skończyła studia ekonomiczne w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, licencjat.

Nie kierujmy się stereotypami

Istnieje przekonanie, że wiele osób świadomych swojej atrakcyjności, wykorzystuje ją do osiągnięcia korzyści, co znacznie ułatwia im życie. Wiele kobiet uchodzących za kanon piękna, postrzeganych jest jako niegrzeszące inteligencją, puste lalki bez ambicji. Przekonanie to nie wzięło się z nikąd, jednak jest wiele przykładów, które temu zaprzeczają, jak Dorota Rabczewska, Magdalena Ogórek, czy właśnie Izabella Krzan, piękność i zdobywczyni tytułu Miss Polonia w 2016 roku.

Piękna olsztynianka w rozmowie "Plejadą" opowiedziała o okresie, w którym studiując w trybie dziennym, ze wszystkich sił starała się , by pogodzić ze studiami resztę obowiązków. Szczególnie trudnym rokiem dla Izabelli jako studentki był ostatni rok akademicki, który kończy się napisaniem pracy licencjackiej, zdaniem egzaminu końcowego obroną tej pracy. Każdy, kto przez to przechodził wie doskonale, że proces powstawania jakiejkolwiek pracy dyplomowej wiąże się z mnóstwem pracy, zaangażowania i wymaga dużo czasu na przeprowadzenie badań, ich opis i analizę.

Młoda olsztynianka musiała w tym czasie pogodzić związane z tym obowiązki z tymi, które wzięła na siebie startując w konkursie na Miss Polonia. Choć sama gwiazda opisuje ten czas jako ciężki, z dumą przyznaje, że otrzymała nieocenioną pomoc bliskich jej osób, co umożliwiło jej odnieść sukcesy naukowe.

Ambitnie stwierdziła, że myśli o kontynuowaniu nauki w kierunku ekonomii, a także chciałaby skończyć studia związane z dziennikarstwem, co byłoby pomocne w jej obecnej pracy. Nawiasem mówiąc, może być z siebie dumna, ponieważ w momencie, gdy nawarstwiło się jej wiele bardzo ważnych spraw do załatwienia, nie zrezygnowała ze studiów na rzecz konkursu, ani nie zrezygnowała z udziału w konkursie na rzecz studiów.