Fenomen serialu "Polskie zoo"

Jak podaje portal "Pikio", serial "Polskie zoo" został stworzony przez Marcina Wolskiego, natomiast współredaktorami byli Jerzy Kryszak oraz Andrzej Zaorski. Emisja produkcji w pierwszym programie Telewizji Polskiej trwała od 21 września 1991 roku do 25 czerwca 1994 roku. W czym tkwił jej fenomen?

Przede wszystkim w parodiowaniu polityków, którzy byli wówczas bardzo popularni. Każdy poseł był przedstawiany jako kukiełka w kształcie zwierzaka. Swoją karykaturę mogli oglądać w telewizji: Andrzej Lepper, Leszek Bubel, Karol Marks, Madonna, Jan Piątkowski, Barbara Labuda, Ryszard Kukliński, Anastazja Potocka, Hanna Gucwińska, Janusz Zaorski, Feliks Dzierżyński, Stanisław Gierek, mieczysław Wachowski czy ks. Franciszek Cybula.

screen Youtube

Bardzo ciekawy jest fakt, że Edward Gierek nie był wtedy pariodowany przez żadną z kukiełek ani żadnego aktora. Patrząc na dzisiejszy obraz władzy i upolitycznienia mediów, niestety dochodzimy do wniosku, że popularny serial lat 90. zostałby dzisiaj zdjęty z anteny Telewizji Polskiej. Myślicie, że na aktualne czasy byłby zbyt kontrowersyjny? W końcu śmiech to zdrowie, a parodie zawsze ten śmiech wzbudzały.

screen Youtube

To również może Cię zainteresować: JACEK ROZENEK PRZECHODZI TRUDNE CHWILE. BYŁA ŻONA OD RAZU POSPIESZYŁA Z POMOCĄ. O CO CHODZI

Zobacz także: W ŚRODKU PANDEMII ROZWIJA BIZNES. KUBA WOJEWÓDZKI PODJĄŁ WYZWANIE