Śmierć Katarzyny Łaniewskiej wstrząsnęła nie tylko polskim światem artystycznym, ale i opinią publiczną. Aktorka znana głównie z produkcji „Kogel-mogel” oraz „Plebanii” zmarła w wieku 87 lat.

Fani zastanawiali się, gdzie i kiedy odbędzie się jej pogrzeb. Część z nich zapewne chciałaby uczestniczyć w ceremonii ostatniego pożegnania artystki. Niestety, koronawirus nieco komplikuje sprawę. W jaki sposób zostanie pożegnana?

Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube TVP Info
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube TVP Info

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej – szczegóły

Jak informuje Super Express, początkowo zakładano pochowanie aktorki w innym miejscu. Ostatecznie zmieniono decyzję. Sam pogrzeb będzie jednak niewielki.

Katarzynę Łaniewską wspominają inni artyści, a nawet politycy. Aktorka była zawsze pogodna i choć jej poglądy nie wszystkim odpowiadały, to swoim ciepłem zjednywała sobie innych. Ceniła sobie religię i bliskość z Bogiem, opowiadała, że w wolnym czasie modli się, oglądając msze w telewizji lub słuchając ich w radiu.

Na początku zakładano, że pogrzeb będzie mieć charakter państwowy. Niestety, koronawirus komplikuje wiele spraw, tę również. Ostatecznie ostatnie pożegnanie aktorki będzie bardzo skromne.

Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube Wąsikowska SE
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube Wąsikowska SE

Katarzyna Łaniewska miała zostać pochowana na Powązkach, jednak zdecydowano się na zmianę miejsca. O wszystkim poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Aktorka spocznie w rodzinnym grobie na Cmentarzu Służewskim Nowym, który mieści się przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Ceremonia odbędzie się 17 grudnia o 13:30 w kościele św. Katarzyny na warszawskim Służewie.

Niestety, fani nie będą mogli uczestniczyć w pogrzebie ze względu na pandemię. Rodzina bardzo prosi o powstrzymanie się od kondolencji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC