Piotr Żyła zdobył popularność nie tylko wśród fanów sportu jako takiego, ale również wśród osób, które nie do końca interesują się skokami narciarskimi. Wszystko dzięki sympatycznej prezencji oraz wypowiedziach, którymi potrafi rozbawić internautów i telewidzów.

Na temat życia prywatnego skoczka nie wiadomo jeszcze wiele, choć za sprawą burzliwego, zakończonego związku z Justyną Żyłą mogliśmy poznać nieco sekretów byłego małżeństwa oraz ich życia rodzinnego. Aspirująca celebrytka zyskała rozpoznawalność właśnie dzięki sportowcowi i to na jego osobie oparła swoją „karierę”, choć sama też korzysta pełnymi garściami z tego, co daje jej – niekoniecznie najlepsza – sława.

Piotr Żyła. Źródło: Youtube TVP Sport
Piotr Żyła. Źródło: Youtube TVP Sport

Jednak poza życiem rodzinnym Piotr Żyła ma również swoje sprawy i sekrety. Ostatnio zdecydował się wyjawić jeden z nich. Tego nikt się nie spodziewał!

Jakiego wyznania jest Piotr Żyła?

Okazuje się, że skoczek narciarski nie jest katolikiem. Choć to najpopularniejsze wśród Polaków wyznanie, Piotr Żyła nie jest częścią Kościoła katolickiego. Portal Pikio przypomina moment, w którym skoczek wyznał, że w dzień jego urodzin zmarł jeden z najbliższych członków rodziny. Po tym smutnym wyznaniu przyszedł czas na odkrycie kolejnych kart.

Ksiądz Jan Byrt wspominał, że Piotr Żyła uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i chodził na religię ewangelicką. Skoczek jest częścią Kościoła ewangelickiego. Duchowny dodał, że sportowiec zawsze był osobą pogodną i lubianą.

Piotr Żyła. Źródło: Youtube Sportoholik
Piotr Żyła. Źródło: Youtube Sportoholik

Co odróżnia Kościół ewangelicki od katolickiego? Głównie spowiedź powszechna – odbywa się ona nie w konfesjonale, sam na sam z księdzem, a w czasie tzw. spowiedzi całkowitej.

Niezależnie od wyznania, nie można odmówić Piotrowi swego rodzaju uroku osobistego, dzięki któremu udało mu się zjednać tak wiele osób. Życzymy sympatycznemu skoczkowi wielu sukcesów – ten sezon zapowiada się wyśmienicie i oby jego forma się utrzymała!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC