Wszyscy pamiętają jeszcze ostatnie wypowiedzi Edyty Górniak na temat koronawirusa oraz szczepień. Artystka wzbudziła ogromne oburzenie, kiedy zaczęła głosić teorie spiskowe o tym, że pandemia to mistyfikacja, a na szpitalnych łóżkach leżą manekiny.

Wypowiedź gwiazdy zapadnie w pamięć na długo

Mimo, że zdecydowana większość osób nie wierzy w słowa piosenkarki i nie może zaakceptować tego, że odważyła się na wypowiadanie takich słów, to znajdują się i tacy, którzy stoją po stronie Edyty Górniak.

Całą wypowiedź gwiazdy mocno skomentowali lekarze, którzy wyrazili swoją irytację szerzeniem przez Edytę Górniak nieprawdziwych informacji. Co więcej, wypowiedź gwiazdy stała się także głównym tematem żartów oraz memów w sieci.

Okazuje się jednak, że to nie koniec upokorzeń, jakie otrzymała gwiazda. Jak informuje portal Super Express, Edyta Górniak została nominowana do nagrody w znanym już plebiscycie „Biologiczna Bzdura Roku”. Nominację otrzymała za sprawą wypowiedzi o maseczkach.

Jak zareaguje artystka?

- Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy dychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny – brzmiała wypowiedź gwiazdy.

Wypowiedź artystki jest totalnie sprzeczna z faktami. Maseczki nie powodują zatrzymywania ani tlenu, ani też dwutlenku węgla. Co więcej, we wdychanym przez nas powietrzu tlen stanowi zaledwie 21% zawartości, a więc nieustannie, nawet bez maseczek wdychamy dwutlenek węgla.

Jak zatem Edyta Górniak zareaguje na tę nominację? Czy poczuje się urażona, czy też zabierze głos w mediach na ten temat?

Jak informował portal "Życie": EWA DRZYZGA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEGO ZDROWIA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE ZE ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST AŻ TAK ŹLE

Przypomnij sobie: NIE TEGO SPODZIEWAŁA SIĘ MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA! AKTORKA ZUPEŁNIE INACZEJ WYOBRAŻAŁA SOBIE NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZAMIERZA JEDNAK SIĘ PODDAĆ

Portal "Życie" pisał również: SYNEK MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ DUŻYM CHŁOPCEM! JAK ZNANA PRAWNICZKA SPĘDZA CZAS ZE SWOIM DZIECKIEM? SĄ NAJNOWSZE ZDJĘCIA STASIA