Stanisław Bareja jest słynnym polskim reżyserem. Stworzył takie hity filmowe jak m.in. "Miś", "Nie ma róży bez ognia", czy "Alternatywy 4". Mężczyzna zmarł przedwcześnie w 1987 roku.

Stanisław Bareja przedwcześnie odszedł z tego świata w wieku 57 lat

Kiedy Stanisława Bareja wyjeżdżał na dwumiesięczne stypendium do Essen, nie spodziewał się, że będzie to jego ostatnia podróż. Wyjazd do RFN, miałby dla reżysera nowym początkiem. Chęć zdobycia pieniędzy przysłoniła mężczyźnie nawet przesłanki, które świadczyli o pogarszającym się stanie jego zdrowia.

Jak podaje Pikio.pl, Stanisław Bareja, po rozwiązaniu problemów z otrzymaniem paszportu, dotarł na teren RFN, by pracować jako doradca na planie filmu o Zagłębiu Ruhry.

Niespodziewanie, dnia 11 czerwca 1987 roku mężczyzna zasłabł. Jak się okazało miał wylew. Nieprzytomnego mężczyznę znalazł administrator pokojowy - Herbert Rickmann. Reżysera przewieziono do szpitala w St. Joseph Katholisches Krankenhaus w Essen.

Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl
Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl
Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl

Zaniepokojona wydarzeniem żona reżysera, wybrała się w podróż do RFN. Niestety, ze względów urzędowych, nie mogła opuścić kraju. Zmuszona była czekać na decyzję milicjantów, którzy uważali, że kobieta chce uciec z kraju.

Miejsce spoczynku Stanisława Barei wygląda zaskakująco

Kobiecie udało się dotrzeć do RFN dopiero 14 czerwca. Niestety, nie mogła pożegnać się z mężem. Stanisław już nie żył.

Urna z prochami znanego polskiego reżysera została złożona na cmentarzu Czerniakowskim w Warszawie. Bareja spoczywa w rodzinnym grobowcu.

Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl
Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl
Grób Stanisława Barei. Źródło: pikio.pl

Trzeba przyznać, ze rodzinny nagrobek rodziny Stanisława Barei wygląda oryginalnie i wyróżnia się na Czerniakowskim cmentarzu.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO