Ślub Diany i Karola – nazwany „ślubem stulecia” – mimo bajecznej oprawy, niesamowitej sukni, wręcz filmowego przebiegu nie powinien był się wydarzyć. Rozwód z powodu różnic nie do pogodzenia – choć przez fakt, że kompletnie się nie znali, spotykając się przed ceremonią raptem 13 razy – był do przewidzenia niemal od początku.

Ślub księżnej Diany i księcia Karola był kompletną porażką

Ta para była całkowicie niedobrana – ona 20-letnia dziewczyna z dobrego domu, on starszy od niej o 12 lat młody mężczyzna, która miał na koncie wiele romansów, słynął z tego, że nie był specjalnie wierny, zdążył się już oświadczyć Camilli i miał świadomość tego, jak wielkie ma powodzenie jako przyszły król.

W trakcie pierwszego wspólnego wywiadu po zaręczynach Karol odpowiedział jednak wymijająco na pytanie o to, czy się kochają. To zapaliło światło ostrzegawcze w głowie przyszłej księżnej. Była jednak młoda i nieświadoma konsekwencji swojej decyzji.

Księżna Diana i książę Karol. Źródło: kobieta.gazeta.pl
Księżna Diana i książę Karol. Źródło: kobieta.gazeta.pl
Księżna Diana i książę Karol. Źródło: kobieta.gazeta.pl

Małżeństwo popsuło się bardzo szybko – już 5 lat po ślubie Karol zaczął romansować z powrotem z Camillą, a niepocieszona Diana również szukała innych męskich ramion, by się pocieszyć. Para ogłosiła separację w 1992 roku, a rozwód nastąpił w 1996 roku.

To nieprawdopodobne, co napisał książę Filip do Diany po jej rozwodzie z Karolem

Jak się okazuje, po rozwodzie książę Filip trzymał stronę Diany. Monarcha nie mógł uwierzyć w to, że Karol został Dianę dla Camili.

Jedna z brytyjskich gazet opublikowała fragment listu, który książę Filip napisał do Diany. Monarcha stwierdził, że jego syn był głupi i popełnił ogromny błąd.

Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/
Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/
Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/

Zostawiając Dianę dla Camili ryzykował bardzo wiele. On sam nie mógł uwierzyć w decyzję jego najstarszego dziecka.

Nie wyobrażam sobie nikogo przy zdrowych zmysłach, zostawiającego Ciebie dla niej

- napisał książę Filip w liście.

Po rozwodzie księżna Diana odżyła i sama podejmowała decyzje. Niestety, jej wolność od rodziny królewskiej trwała zaledwie rok – latem 1997 roku zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl
Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl
Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO