Nie ulega wątpliwości, że większość gwiazd kocha blaski fleszy i bycie w centrum uwagi, a obecność na okładkach tabloidów to dla nich powód do dumy. Są jednak celebryci, którzy poznali ciemne strony sławy i postanowili odejść w cień. Które z polskich osobistości zrezygnowały z gwiazdorskiego życia?

Barbara Brylska porzuciła karierę z... rozpaczy

"Polska Brigitte Bardot" to bez wątpienia jedna z najbardziej zjawiskowych polskich aktorek XX wieku. Sławę zyskała przede wszystkim za sprawą swojego głośnego występu w "Faraonie" Jerzego Kawalerowicza. Chociaż kariera Brylskiej stale nabierała tempa, ta nagle postanowiła zupełnie z niej zrezygnować. Powodem była tragiczna śmierć jej córki, która w 1993 roku zginęła w wypadku samochodowym. Aktorka nie mogła pogodzić się z jej śmiercią do tego stopnia, że nie była w stanie dłużej stawać przed kamerami. Do dziś nie ma dnia, w którym nie myślałaby o ukochanej córce.

Anna Przybylska postawiła na rodzinę

Annę Przybylską w Polsce zna każdy. Skradła ona serca widzów przede wszystkim swoją rolą Marylki w "Złotopolskich". Młoda gwiazda, przed którą wielka kariera stała otworem, postanowiła jednak porzucić tę szansę na rzecz... powiększenia rodziny. Wraz ze swoim mężem, sportowcem Jarosławem Bieniukiem doczekała się trójki dzieci. Jak opowiadała, nigdy nie żałowała tego, że osiadła w domu opiekując się dziećmi, a bycie matką to jedna z jej najpiękniejszych ról.

Nie wytrzymał również Marek Kondrat

Ten aktor, znany przede wszystkim z roli w "Dniu Świra", przekonał się o minusach artystycznej kariery w zdecydowanie najgorszy sposób.

"Koszty zawodu były dla mnie zbyt duże, masę rzeczy straciłem. Byłem na planie filmu, kiedy umierała moja matka. To jest kuriozalne. Ten zawód nie był wart tej ceny" - wyznał.

Kondrat stwierdził, iż praca przed kamerami przynosiła mu zbyt wiele stresu, a on sam nie czuł emocjonalnej więzi ze swoim zawodem. W wyniku tego, na wielkim ekranie nie pojawił się już od kilkunastu lat.

Czasem życie prywatne wydaje się być jednak ważniejsze od ogólnoświatowej rozpoznawalności - i te gwiazdy dobrze o tym wiedzą.

Zobacz także: Centra handlowe są przepełnione! Czy otwarcie sklepów w galeriach handlowych na pewno było dobrym pomysłem

Może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski porzucony prze żonę. Nie przewidział, że ukochana go zostawi

Pisaliśmy również o: Nowe oblicze Biblioteki Morenowej. Jak wygląda po remoncie