30 listopada minęło dokładnie dziesięć lat od śmierci uwielbianej przez Polaków Gabrieli Kownackiej. Jak wygląda dziś jej grób?

Gwiazda „Rodziny Zastępczej” i wybitna aktorka teatralna odeszła w naprawdę dramatycznych okolicznościach, przez lata walcząc ze straszną i wyniszczającą organizm chorobą. Zmarła w wieku zaledwie 58 lat, pogrążając w żałobie rodzinę, licznych fanów, przyjaciół i kolegów ze środowiska artystycznego. Do dziś wspominana jest z rozrzewnieniem i łzami w oczach.

Choć wydawało się, że stan aktorki się poprawia i najgorsze już za nią to wydarzyło się najgorsze- nastąpiło nagłe pogorszenie, a choroba przeprowadziła zmasowany atak. Grób zmarłej dziesięć lat temu Gabrieli Kownackiej znajduje się na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Jak dziś wygląda i czy fani aktorki odwiedzają miejsce jej spoczynku?

Jak obecnie wygląda miejsce spoczynku Gabrieli Kownackiej? Uwielbianej przez Polaków aktorki nie ma na świecie dokładnie od dekady. Zabrała ją porażająca choroba

Gabriela Kownacka sławę zdobyła dzięki udziałowi w takich produkcjach filmowych i telewizyjnych jak osławiona „Trędowata”, „Hallo Szpicbródka”, czy serialach „Matki żony i kochanki” i „Rodzina zastępcza”. Przez dziesięć lat – od 1975 do 1985 roku – była żoną Waldemara Kownackiego, z którym doczekała się syna Franciszka.

Aktorka w 2004 roku zachorowała na raka piersi, a wiadomość o jej chorobie zszokowała polską widownię. Aktorka poddała się chemioterapii, która dała spodziewane rezultaty i pozwoliła jej wrócić na plan niezwykle popularnej na antenie Polsatu „Rodziny zastępczej”. Niestety, po czterech latach stan Gabrieli Kownackiej bardzo się pogorszył.

W celu uzbierani dodatkowych środków na leczenie lubianej aktorki zorganizowano na deskach Teatru Narodowego specjalny koncert charytatywny. Jak przypomina „Super Express” aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku w Warszawie i została pochowana na stołecznym cmentarzu ewangelicko-augsburskim.

fot. "Super Express"

Jak informował portal "Życie": JUREK OWSIAK ZBULWERSOWANY TYM, CO ZOBACZYŁ NA ULICACH PODCZAS PROTESTU KOBIET. SZEF WOŚP MA NAPRAWDĘ DOŚĆ. WYSTOSOWAŁ MOCNY KOMENTARZ

Przypomnij sobie: W PRZYSZŁYM ROKU ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ ZA PRĄD. W ŻYCIE WCHODZI DODATKOWA NOWA OPŁATA. ZNANE SĄ JUŻ STAWKI NA RACHUNKACH DLA POLAKÓW

Portal "Życie" pisał również: W ŻYCIU KRYSTYNY PAWŁOWICZ POJAWIŁA SIĘ MIŁOŚĆ? ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW! OBIEKTEM WESTCHNIEŃ BYŁEJ POSŁANKI PIS MA BYĆ MŁODY I ZNANY MUZYK