Nie da się ukryć, że większość Polaków zmaga się obecnie z dużymi problemami finansowymi przez pandemię koronawirusa. Wśród nich znajdują się również artyści i instytucje kulturalne, którzy przez wielomiesięczną kwarantanną, a później obostrzenia związane z ograniczeniami w liczbie widzów mogących oglądać filmy, spektakle teatralne, widowiska różnego typu czy koncerty zmagają się z brakiem dochodów.

Dodatkowo, imprezy masowe zostały całkowicie zakazane w tym czasie i trudno się dziwić temu, że osoby z branży kulturalnej i rozrywkowej szukają pomocy w tym niezwykle trudnym czasie.

Jednak dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci 400 mln złotych do rozdysponowania dla beneficjentów, którzy złożyli wniosek do resortu o pomoc finansową spotkała się z ogromnym i to mocno negatywnym odbiorem przez Polaków, w tym przedstawicieli środowiska artystycznego i dziennikarzy. Niemal cały czas od zeszłego piątku w mediach słuchać wiele na ten temat.

Jedną z osób, która postanowiła skorzystać z pomocy z budżetu państwa, a zatem pieniędzy podatników był Kamil Bednarek. Artysta sam odniósł się ostatnio do zarzutów pod swoim adresem i to w mocnych słowach. Teraz głos zabrał również jego menadżer. Będzie afera?

Ostre słowa menadżera Kamila Bednarka, celowo obraził wielu artystów i dziennikarzy? Wokalista mierzy się z falą krytyki po otrzymaniu dotacji, o co chodzi

Kamil Bednarek, jak wynika z wyliczeń specjalnego algorytmu Ministerstwa Kultury miał dostać pół miliona złotych pomocy. Nie były to pieniądze wyłącznie dla niego, ale dla wszystkich, którzy jako przedsiębiorca zatrudnia.

W tej sprawie postanowił się wypowiedzieć menadżer Bednarka, Mateusz Posyniak, który stwierdził wprost, że każdy, kto wykazał zgodnie z dokumentami spadek dochodów o 40 czy 50 procent w okresie pandemii miał prawo złożyć wniosek o dofinansowanie z ministerstwa.

Następnie postanowił na prywatnym koncie na Facebooku odnieść się do sprawy i zrobił to – delikatnie mówiąc – w dość niewybredny sposób, używając sporej liczby wulgaryzmów. Przypomniał wielu artystom, że walczyli w ostatnim czasie o wiele spraw, zabierając głos w najbardziej palących problemach społecznych, wielokrotnie przeciwstawiając się rządowi. Stwierdził również, że wielu z nich domagało się pomocy i przypomniał, że nie bez powodu ludzie kultury założyli niedawno związki zawodowe.

„Załóżcie pampersa i za rękę z dzieckiem polecam w ten piękny słoneczny dzień Pański iść do piaskownicy. Taki mam Wasz obraz i nie napiszę, że Wami gardzę, bo dostałbym w czyśćcu miejsce w tym samym rzędzie” – w takich słowach odniósł się do artystów, którzy skrytykowali m.in. Kamila Bednarka za wyciąganie ręki po pomoc państwa, cytowany przez Plotek.

Kamil Bednarek/fot. Youtube @Niepodległa

Jak informował portal "Życie": W WEEKEND POGODA POTĘŻNIE ZASKOCZY POLAKÓW, TRZEBA SIĘ NAPRAWDĘ PRZYGOTOWAĆ. NAD NASZ KRAJ NADEJDZIE NIEOCZEKIWANY FRONT I PRZYNIESIE SOLIDNE OPADY

Przypomnij sobie: PEWNA GRUPA POLAKÓW MOŻE OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE. POJAWI SIĘ NOWA ULGA, KTÓRA MA ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ PEWIEN PODATEK, SPORE KORZYŚCI

Portal "Życie" pisał również: MATEUSZ MORAWIECKI PODZIELIŁ SIĘ BARDZO SMUTNYMI WIEŚCIAMI. PREMIER ZAPEWNIŁ, ŻE LEGENDARNY POLAK „ZAWSZE POZOSTANIE ŻYWY W JEGO PAMIĘCI”, O CO CHODZI