Jak podaje portal "Pudelek", Sławomir Świerzyński wspólnie z żoną mieli otrzymać z Funduszu Wsparcia Kultury 550 tysięcy złotych. Dla wielu taka decyzja była niezrozumiała, bo lider zespołu Bayer Full może pochwalić się pokaźnym majątkiem.

Trudna sytuacja w obszarze kultury

Epidemia koronawirusa nie oszczędziła również sektora artystycznego i kulturalnego. Wprowadzone restrykcje i obostrzenia uniemożliwiają koncertowanie gwiazdom polskiej sceny muzycznej, a co za tym idzie możliwość zarabiania pieniędzy. Dotyczy to nie tylko muzyków, ale także wszystkich osób zaangażowanych w występy.

W związku tym, Minister Kultury Piotr Gliński postanowił wesprzeć artystów różnych dziedzin działalności kulturalnej w tych trudnym dla nich czasie. Na pomoc z Funduszu Wsparcia Kultury przeznaczono aż 400 milionów złotych. Na liście beneficjentów znalazło się między innymi nazwisko lidera Bayer Full. Czy słusznie?

Sławomir Świerzyński, na czym zarabia?

Od początku funkcjonowania na scenie muzycznej zespół Bayer Full sprzedał blisko 20 milionów płyt. W ciągu rou zespół gra nawet 200 koncertów, za który organizatorzy inkasują ok. 17 tysięcy złotych. To jednak nie jedyne źródło dochodu Sławomira Świerzyńskiego.

Lider Bayer Full wypożycza również konie oraz dorożki ze swojej prywatnego zbioru - koszt takiej przyjemności to średnio 2500 zł. Mimo całkiem sporych dochodów, dających szansę odłożyć niemałe kwoty, Sławomir Świerzyński wraz z żoną znalazł się na liście beneficjentów ministerialnego wsparcia.

YouTube

Zaznaczyć w tym miejscu należy, że z 550 tysięcy zł, do zespołu Bayer Full miało trafić 150 tysięcy. Resztę otrzymać miała jego żona Renata, która zajmuje się organizowaniem koncertów.

Majątek Sławomira Świerzyńskiego

Piosenkarz prowadzi ogromne gospodarstwo w Woli Łąckiej w województwie mazowieckim. Mieszka tam wspólnie z żoną Renatą. Do posiadłości przylegają domy jego dzieci. Na terenie gospodarstwa znajduje się prywatna stadnina koni prowadzona przez muzyka.

YouTube

Swego czasu Bayer Full odniósł spory sukces w Państwie Środka. Spekulowano wówcza, że Świerzyński nie jest milionerem, ale milarderem - nie ma jednak dokładnych informacji mówiących ile za granicą zarobił muzyk disco polo. Swego czasu wokalista latał helikopterem, pozwolił sobie również na zakup jachtu z aż trzema pokładami.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Michał Szpak zdobył się na osobiste wyznanie dotyczące straty mamy. Niewielu o tym wiedziało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd zamierza zachęcić Polaków do powrotu z emigracji. Pojawi się nowa ulga, która ma zmniejszyć o połowę pewien podatek, spore korzyści

O tym się mówi: W ostatniej audycji Krzysztof Jackowski podzielił się z widzami dość kontrowersyjną teorią. Co takiego przekazał znany jasnowidz