Jak podaje portal "Super Express", kobiety od przeszło tygodnia demonstrują swoje niezadowolenie po ogłoszonym w czwartek 22 października wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Strajk Kobiet poparło publicznie wiele znanych i lubionych osób ze świata muzyki, filmu i sportu. Znaleźli się wśród nich również Sławomir i Kajra, którzy pojawili się na jednym z protestów w stolicy.

Sławomir wspiera Kajrę i miliony Polek

Sławomir, którego "Miłość w Zakopanym" zna chyba każdy relacje damsko-męskie traktuje w sposób mocno żartobliwy. Inaczej jest w życiu prywatnym. Kiedy Kajra, żona Sławomira postanowiła zaangażować się w protest kobiet, u jej boku nie mogło zabraknąć męża. Sławomir wsparł w ten sposób nie tylko Kajrę, ale miliony Polek, które chciałyby mieć wybór.

"Cześć tu Sławomir. Wspieram moją żonę. Jeśli ją coś dotyka i boli to jestem obok. Jako osoba wierząca zawsze jestem za życiem, ale nie można ustawą determinować decyzji, której konsekwencje ponosi w ogromnej większości właśnie kobieta" - cytuje słowa Sławomira "Super Express".

Artysta dostrzega problem

Sławomir, jak sam mówi często na swoich koncertach spotyka osoby niepełnosprawne i ich przemęczonych opiekunów. Nie pozostaje obojętny, wysłuchuje ich historii, poznaje problemy życia codziennego. Jak mówi "Są zostawieni całkowicie sami sobie. O każdy wózek, turnus rehabilitacyjny, drogą operację muszą walczyć sami" - powiedział "Super Expressowi".

Wskazuje, że nikt nie przychodzi rodzicom pomóc, odciążyć ich choćby na chwilę. Artysta podkreśla, że powinno się najpierw zadbać o pomoc, wsparcie, edukację oraz sprzęt, które pozwolą każdej matce poczuć, że nie zostanie sama z chorym i niepełnosprawnym dzieckiem. Dopiero wtedy, zdaniem Sławomira, można zastanawiać się nad podejmowaniem innych kroków. Dodał również, że nikogo nie wolno zmuszać do heroizmu.

"Demonstracja, w której wzięliśmy udział była pokojowa, spokojna. Będziemy wspierać kobiety najprościej jak się da - czyli idąc obok" - zapewnił Sławomir.

Podzielacie opinię Sławomira?

To też może cię zainteresować: Królowa piękności, oblana kwasem po raz pierwszy, pokazała swoją twarz. Pojawiła się w telewizji po raz pierwszy od czasu incydentu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: William i Kate szukają gosposi. Oferują całkiem niezłą sumkę. Mają jednak jeden wymóg, jaki

O tym się mówi: Bardzo ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Pracownicy ochrony zdrowia jednak dostaną podwyżki? Resort dokładnie wyjaśnia gorącą kwestię