Marcin Popowski zmarł w wieku 50 lat, a informację o jego śmierci przekazała mediom jego matka. Bezpośrednią przyczyną odejścia było zarażenie się COVID-19. Detektyw był również konsultantem filmowym, a książka „Porady na zdrady” jego autorstwa stała się materiałem na scenariusz filmu „Porady na zdrady”, którego reżyserem jest Ryszard Zatorski.

Jak informuje „Super Express” Marcin Popowski ukończył doktorat w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Działał jako ekspert w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową. Przez wiele lat utrzymywał również stałą współpracę z dziennikarzami śledczymi przy nagłaśnianiu i rozwiązywaniu skandali kryminalnych i na tle gospodarczym.

Przez dwie dekady był detektywem, działał także jako konsultant filmowy.

Nie ma już z nami detektywa i współtwórcy komedii „Porady na zdrady”. Marcin Popowski przegrał walkę z COVID-19, miał 50 lat

Na bazie zebranych materiałów dowodowych w sprawach rozwodowych napisał cykl „Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią" i "Porady na zdrady. Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy" we współpracy z Iwoną L. Konieczną.

Jednak to jego druga książka zyskała niezwykłą popularność również ze względu na fakt, że stała się kanwą scenariusz filmu „Porady na zdrady” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego z Magdaleną Lamparską i Mikołajem Roznerskim.

Marcin Popowski odszedł 28 października i przyczyną jego śmierci był COVID-19. Dla kolegów ze swojego środowiska był niewątpliwie jednym z największych autorytetów.

Jak informował portal "Życie ": „ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH”: KOLEJNY AKTOR WALCZY Z NIEULECZALNĄ CHOROBĄ. ODEJŚCIE DARIUSZA GNATOWSKIEGO WYWOŁAŁO ZASKOCZENIE, CO Z BĘDZIE Z PAŹDZIOCHEM

Przypomnij sobie: PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO O PRZYJACIELU, KTÓRY NIEDAWNO ODSZEDŁ. WOKALISTA ICH TROJE PRZEKONUJE, ŻE „SYSTEM NIE DZIAŁA”

Portal "Życie " pisał również: LEGENDARNA DZIENNIKARKA TVP WPROST O GRUNTOWNYCH ZMIANACH W TELEWIZJI! JOLANTA FAJKOWSKA POWIEDZIAŁA WPROST O TYM, CO MA MIEJSCE OBECNIE NA WORONICZA