Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wpłynął niesamowicie mocno na nastroje społeczne, a Strajk Kobiet, który trwa nieprzerwanie od 22 października zatacza coraz szersze kręgi. W ostatnich dniach przez Polskę przetacza się fala niesamowitych protestów, na których pojawiają się setki tysięcy ludzi. W najbliższych dniach odbędzie się strajk generalny, a w piątek planowany jest najazd na Warszawę.

W sprawie głos zabrało również wiele znanych osób ze świata sztuki, rozrywki, telewizji czy polityki. Wiele z tych wyznań to historie matek, które straciły ciążę, a także kobiet, które radzą sobie lepiej czy gorzej z wychowaniem niepełnosprawnych dzieci.

Wśród nich znalazła się Agnieszka Chylińska, która do tej pory nie powiedziała publicznie, że jest mamą dwójki dzieci specjalnej troski. Wokalistka wyznała, że nigdy się nie skarżyła, ale od państwa nie otrzymała żadnej pomocy. Wtedy padła również poważna krytyka wobec rządu, który nie interesuje się losem rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i nie zapewnia, zdaniem Chylińskiej, prawidłowej ochrony i opieki matkom i dzieciom o specjalnych potrzebach, a każe rodzić kolejne chore dzieci.

Agnieszka Chylińska wystosowała przełomowy apel. Wokalistka zaadresowała go do wszystkich, jej stanowisko w sprawie orzeczenia jest jasne

Agnieszka Chylińska otrzymała wówczas lawinę pozytywnych komentarzy od kobiet, a wiele osób przekonuje, że jej szczerość dodała im sił. Artystka znów postanowiła zabrać głos w sprawie wyroku TK. Jej mocne słowa z pewnością będą miały szeroki wydźwięk. Wokalistka podkreśliła, że jest osobą wierzącą i sama nie przerwałaby takiej ciąży, ale rozumie kobiety, które podejmują taką decyzję.

"Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej" - napisała artystka w krótkim komunikacie, cytowana przez portal oFeminin.

Wpis doczekał się szerokich komentarzy poparcia dla jej stanowiska.

„Mądre słowa. Takie na które stać właśnie ludzi mądrych, których brakuje w polityce

Mnie nie stać na chore dziecko i chcę mieć wybór

Uwielbiam Cię Aga!!! Niech każdy żyje i postępuje zgodnie ze swoim sumieniem... Nie musisz się komu tłumaczyć ze swoim poglądów. Rozumiem Cię jaka mama - mamę. W Polsce brak jest wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jakie to przykre...” – czytamy w komentarzach.

fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Jak informował portal "Życie ": „ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH”: KOLEJNY AKTOR WALCZY Z NIEULECZALNĄ CHOROBĄ. ODEJŚCIE DARIUSZA GNATOWSKIEGO WYWOŁAŁO ZASKOCZENIE, CO Z BĘDZIE Z PAŹDZIOCHEM

Przypomnij sobie: PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO O PRZYJACIELU, KTÓRY NIEDAWNO ODSZEDŁ. WOKALISTA ICH TROJE PRZEKONUJE, ŻE „SYSTEM NIE DZIAŁA”

Portal "Życie " pisał również: LEGENDARNA DZIENNIKARKA TVP WPROST O GRUNTOWNYCH ZMIANACH W TELEWIZJI! JOLANTA FAJKOWSKA POWIEDZIAŁA WPROST O TYM, CO MA MIEJSCE OBECNIE NA WORONICZA