Jak podaje portal "Pomponik", Anna Dymna żartobliwie twierdzi, że gdyby startowała w wyborach, wygranie ich nie stanowiłoby dla niej najmniejszego problemu. Mimo to, nigdy nie zdecydowała się na start ani w wyborach samorządowych, ani w wyborach parlamentarnych. Aktorka podkreśla, że "w polityce trzeba walczyć i to zdecydowanie nie dla niej". Anna Dymna zdradziła, że dostała wiele propozycji od wielu partii z różnych stron sceny politycznej. Czy zaangażuje się w politykę?

Propozycje polityczne dla Anny Dymnej

Anna Dymna niedawno obchodziła półwiecze swojej pracy na deskach teatru. Zadebiutowała 11 października 1970 roku w roli Isi i Chochoła w "Weselu" w krakowskim Teatrze im. Słowackiego. Aktorka nie ukrywa, że regularnie przed wyborami zarówno samorządowymi, jak i parlamentarnymi otrzymuje propozycje startu.

Z jej słów wynika, że z taką właśnie propozycją zgłaszali się do niej przedstawiciele różnych partii funkcjonujących na polskiej scenie politycznej. Proponowano jej start z pierwszego miejsca na liście. "Kiedyś usłyszałam, że jedna partia chce mnie na swojej liście bo jestem... czysta" - cytuje słowa Anny Dymnej portal "Pomponik".

YouTube

Bez jej zgody

W 2010 roku doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, kiedy bez zgody i wiedzy Anna Dymna została zgłoszona jako kandydatka do wyborów na prezydenta Krakowa. Jak się później okazało, była to inicjatywa regionalnych władz Prawa i Sprawiedliwości, które bez jej wiedzy i zgody przekazały informację o jej starcie w mediach. Aktorka dostaje regularnie propozycje startu i regularnie odmawia. Nie chce zostać politykiem, choć nie ukrywa swoich poglądów, przekonać i swojej opinii na temat rządzących.

"Moja konstrukcja psychiczna kompletnie się do tego nie nadaje, mogę pracować dużo, ale tylko w atmosferze życzliwości i spokoju. W polityce trzeba walczyć, czasem perfidnymi metodami. Opluwanie, degradowanie kogoś, kto myśli inaczej... To nie dla mnie" - wyjaśnia na stronach książki "Anna Dymna" autorstwa Elżbiety Baniewicz.

YouTube


Nie bez znaczenia jest również prowadzona przez Annę Dymną działalność charytatywna, która powinna być jak najdalej od polityki. "Nigdy nie byłam i nie będę twarzą żadnej partii. Politykiem też nie będę" - deklaruje Anna Dymna.

Uważacie, że to dobry wybór?

To też może cię zainteresować: Medycy apelują do osób, które już przeszły zakażenie koronawirusem i są zdrowe. Zwracają się z prośbą o oddawanie krwi. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Córka Marty Kaczyńskiej została zapytana wprost o tym, co sądzi o przerwaniu ciąży. Na jej odpowiedź wszyscy zdębieli

O tym się mówi: Pod jednym z kościołów doszło do niewyobrażalnie niebezpiecznej sytuacji. Wszystko spowodowane jest falą protestów. Czy ktokolwiek odniósł obrażenia