Od kilku dni w wielu miejscach naszego kraju nieustannie trwają protesty. Tysiące ludzi wyszło na ulice, co spowodowane zostało ostatnią decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że Trybunał zadecydował o zaostrzeniu przepisów aborcyjnych w naszym kraju.

Protesty będą trwać jeszcze wiele dni!

Zdecydowana większość protestujących to kobiety, jednak sukcesywnie na protestach pojawia się coraz więcej mężczyzn, którzy postanawiają wspierać panie w walce o ich prawa. W protesty zaangażowane są także znane osoby. Swój głos w całej sprawie zabrali między innymi Małgorzata Kożuchowska, Maja Ostaszewska czy Łukasz Simlat.

Z dnia na dzień protesty przybierają na sile, a wiele grup decyduje się wyrażać swoją opinię bezpośrednio pod kościołami. Jak informuje portal Super Express, w Poznaniu, w pobliskości kościoła Najświętszego Zbawiciela doszło do niesamowicie niebezpiecznej sytuacji.

Źródło: euractiv.com

Takie sytuacje będą się powtarzać!

Jak się okazuje demonstrujący postanowili zaatakować katolików, którzy ochraniali kościół. Jak przekazało Radio Poznań, demonstranci mieli przy sobie nóż, a w starciu użyte zostały także trzonki od siekier. W wyniku zamieszek ranna została jedna osoba, która została przewieziona do szpitala. Stwierdzono u niej ranę ciętą oraz podejrzenie złamania nogi.

Na miejsce zamieszek niemal natychmiast przyjechała policja, która wylegitymowała osoby biorące udział w starciu. Nie da się jednak wykluczyć, że w obliczu rosnącego niezadowolenia społeczeństwa, do takich sytuacji będzie dochodzić o wiele częściej.