Kwiaty potrafią być piękną ozdobą domu lub ogródka, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Wiele z nas chciałoby, by wyglądały jeszcze lepiej, co można osiągnąć przez nawożenie ich.

Gotowe nawozy do kwiatów często bywają bardzo silne, nie zawsze są najlepszym wyborem. Tymczasem okazuje się, że istnieją dobre domowe środki, których można używać, by rośliny były jak najpiękniejsze.

Ten prosty w wykonaniu nawóz niesamowicie działa na rośliny

Wiele osób zastanawia się, jak wyhodować piękne kwiaty. Jedną z kluczowych kwestii jest dobra pielęgnacja kwiatów – m.in. odpowiednie podlewanie. Standardowo podlewa się kwiaty raz w tygodniu, chyba, że mają nietypowe potrzeby – wtedy należy zmienić tę częstotliwość, tak, by zaspokoić potrzeby swoich roślin.

Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube
Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube
Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube

Warto pamiętać, że lepiej jest dać im nieco za mało wody niż za dużo – w tym drugim przypadku korzenie zgniją szybciej.

Wystarczy sięgnąć po kilka produktów, które są podstawą w każdej kuchni

Jak podaje portal planetapolska.com, warto jest wypróbować domowe nawozy do kwiatów – jedną z propozycji może być odżywa z drożdży i cukru.

Wystarczy łyżkę cukru i 10 g drożdży wymieszać w litrze ciepłej wody i odstawić na dwie godziny do wystygnięcia.

Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube

Następnie powstały nawóz należy rozcieńczać w stosunku 1:5 i podlewać nim wszystkie kwiaty. Jesienią i zimą – raz na miesiąc, latem i wiosną – dwa lub trzy razy w miesiącu.

Innym domowym rozwiązaniem są pokruszone skorupki od jajek włożone do ziemi lub w formie wywaru. Jak przygotować taką miksturę? Należy zalać pokruszone skorupki jaj wodą, odłożyć do chłodnego miejsca na 2 tygodnie, a po upływie tego czasu podlać kwiaty tym wywarem.

Te nawozy pomogą Twoim roślinom

Kolejna metoda to pokrojenie w kostkę skórki dojrzałego banana – im więcej brązowych kropek lub plam, tym lepiej. Włożyć do naczynia, dodać pół litra gorącej wody, poczekać, aż wystygnie, i podlać rośliny.

Naturalny nawóz do kwiatów. Źródło: Youtube
Naturalny nawóz do kwiatów. Źródło: Youtube
Naturalny nawóz do kwiatów. Źródło: Youtube

Dobrym rozwiązaniem przeciw szkodnikom jest włożenie ząbka czosnku do doniczki lub wykorzystanie mikstury – zalanie ząbka czosnku sporą ilością wody, odczekanie nocy i następnie podlanie tym roztworem roślin.

Rośliny. Źródło: homelook.pl
Rośliny. Źródło: homelook.pl

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO