Eurowizja Junior to jeden z największych konkursów muzycznych dla dzieci. Reprezentanci wielu krajów zmierzą się w wokalnych popisach jeszcze w 2020 roku. Właśnie wybrano osobę, która weźmie udział jako reprezentantka Polski.

Kto zaśpiewa na Eurowizji Junior jako reprezentant Polski?

Jeszcze kilka dni temu nie wiadomo było, kto weźmie udział w Eurowizji Junior 2020 jako przedstawiciel Polski. Jednak, jak podaje Pudelek, sprawa jest już rozstrzygnięta. Rywalizacja toczyła się między Leną Marzec, Agatą Serwin i Alicją Tracz.

Eurowizja Junior. Źródło: Youtube
Eurowizja Junior. Źródło: Youtube

W niedzielę ogłoszono, że – dzięki głosom jurorów i widzów – na Eurowizji Junior pojawi się 10-letnia Alicja Tracz. Dziewczynki, które znalazły się w finale, zaśpiewały po dwie piosenki.

Następnie podsumowano głosy widzów przesyłane sms-ami i punkty od jurorów, czyli Cleo, Viki Gabor i Dawida Kwiatkowskiego. Według jury i widzów po 1 punkcie otrzymała Agata Serwin, po 3 punkty – Lena Marzec, zaś po 5 punktów otrzymała Alicja Tracz.

- Jestem bardzo szczęśliwa, dziękuję wszystkim – dziękowała Alicja, płacząc.

Piosenka, którą wykona na Eurowizji Junior 2020, to napisany przez Gromee’go utwór specjalnie na tę okazję, „I’ll Be Standing”.

Eurowizja Junior. Źródło: Youtube
Eurowizja Junior. Źródło: Youtube

Alicja Tracz mieszka w miejscowości Potok Wielki w województwie lubelskim, a śpiewać pokochała dzięki mamie, nauczycielce muzyki. Widzowie mogą pamiętać ją z „The Voice Kids” (3. edycji) oraz plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski” Dziennika Eurowizyjnego, w którym zajęła czwarte miejsce.

Tegoroczny finał Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"