Film „Akademia Pana Kleksa” jest niekwestionowanym klasykiem, który znały niemal wszystkie dzieci dorastające w latach 80. i 90. XX wieku. Ekranizacja książki autorstwa Jana Brzechwy była uwielbiana przez młodzież, a główny bohater, Adaś Niezgódka, rezolutny chłopiec, był ulubieńcem małych widzów.

Minęło już 36 lat od premiery „Akademii pana Kleksa” w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Odtwórca roli Adasia zdążył dorosnąć i obrać swoją ścieżkę zawodową. Czym się teraz zajmuje?

Kim został Adaś Niezgódka z „Akademii Pana Kleksa”?

Jak informuje portal Lelum, filmowego Adasia Niezgódkę zagrał Sławomir Wronka. Miał wtedy 11 lat. Była to pierwsza i ostatnia produkcja, w jakiej wystąpił, dlatego w pamięci wielu widzów wciąż jest dziecięcą gwiazdą.

Adaś z "Akademii Pana Kleksa". Źródło: fakt.pl
Adaś z "Akademii Pana Kleksa". Źródło: fakt.pl

Ekranizacja powieści Jana Brzechwy opisywała przygody ekscentrycznego nauczyciela oraz jego wychowanków. Adaś to jeden z najważniejszych bohaterów.

Chłopiec trafił do Akademii dla chłopców, których wszystkie imiona zaczynają się na literę „A”.

Sławomir Wronka ma co wspominać – dostał główną rolę w filmie, w którym grali także m.in. Leon Niemczyk, Piotr Fronczewski czy Wiesław Michnikowski. Nie poszedł jednak tą ścieżką.

W 1992 roku mężczyzna trafił na studia na Politechnice Warszawskiej, a w 2002 roku został doktorem fizyki. Razem z podległym sobie zespołem stworzył pierwszy w Polsce detektor do prześwietlania obiektów przemysłowych.

Dr Sławomir Wronka. Źródło: lelum.pl
Dr Sławomir Wronka. Źródło: lelum.pl

Sławomir Wronka dzisiaj ma już 48 lat, tytuł doktora habilitowanego fizyki. Jest także wynalazcą związanym z Narodowym Centrum Badań Jądrowych, ma troje dzieci i żonę. Prowadzi wykłady z fizyki, które przyciągają tłumy.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU

Jak informował portal Życie: SERIA WPADEK W PROGRAMIE „ROLNIK SZUKA ŻONY”. WIDZOWIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI NA EKRANACH SWOICH TELEWIZORÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE ODPUSZCZA. SANEPID POSZUKUJE PODRÓŻUJĄCYCH POCIĄGIEM NA POPULARNEJ TRASIE