Kinga Duda nie włączała się w kampanię wyborczą swojego taty ani nie zabierała w tym czasie głosu. Pojawiła się za to na niedzielnym wieczorze wyborczym. Z dużym entuzjazmem przyjęła ogłoszone wyniki sondażowe II tury wyborów prezydenckich 2020, a w czasie, kiedy Andrzej Duda przemawiał, stała bardzo blisko niego.

Kinga Duda to córka prezydenta RP. Urodzona w 1995 roku córka Agaty i Andrzeja Dudów mieszkała w Krakowie, znajomi ze szkoły zapamiętali ją jako dobrą uczennicę.

Andrzej Duda, Kinga Duda/screen Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda, Kinga Duda/screen Youtube @Andrzej Duda

Ma zacięcie artystyczne, występowała m.in. w spektaklu w liceum. Nagranie z jej występem krąży w sieci. Córka Andrzeja Dudy zaliczyła kurs angielskiego CPE oraz uczyła się niemieckiego, a następnie studiowała prawo na UJ w Krakowie.

Pomylono Kingę Dudę z jej mamą. Andrzej Duda zabrał głos

Gdy wyszło na jaw, że Kinga Duda dołączy do sztabu prezydenta, czyli swojego ojca, pojawiło się sporo oburzonych głosów. Choć jako doradca społeczny nie będzie otrzymywać pensji, wciąż pozostają diety, służbowy sprzęt, podróże i inne benefity.

Jak zauważa portal WP, temat ten stał się obiektem zainteresowania dziennikarza „Najwyższego Czasu”, Tomasza Sommera. Ten jednak w swoim wpisie pomylił Kingę Dudę z Agatą Dudą. Prezydent odpiera ataki.

„Prezydent Duda dołączył do programu nepotyzm+. Swoją drogą, czy naprawdę nie było roboty dla panny Agaty po tylu kursokonferncjach, praktykach i studiach prawniczych?” – skomentował, myląc imię.

„Agata (moja żona) serdecznie pana pozdrawia i delikatnie sygnalizuje, że jest germanistką i nauczycielką, a obecnie wolontariuszką (jako pierwsza dama). Zwraca też uwagę, że mamy 25-letnią córkę (Kingę), więc nie jest już panną” – skomentował Andrzej Duda.

Warto dodać, że pierwsza dama jako „wolontariuszka” dzięki nowej ustawie może liczyć na 18 tysięcy złotych miesięcznie.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU

Jak informował portal Życie: SERIA WPADEK W PROGRAMIE „ROLNIK SZUKA ŻONY”. WIDZOWIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI NA EKRANACH SWOICH TELEWIZORÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE ODPUSZCZA. SANEPID POSZUKUJE PODRÓŻUJĄCYCH POCIĄGIEM NA POPULARNEJ TRASIE