Jak podał serwis Money, Kinga Duda, która została w sierpniu zatrudniona jako doradca społeczny w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy (o czym wiemy z informacji zamieszczonych na stronie internetowej instytucji) nie będzie pobierać wynagrodzenia, nie otrzyma również służbowego samochodu, ani nie będzie miała żadnych większych przywilejów z tytułu pełnionej funkcji.

Jednak pomysł ten wyraźnie nie przypadł do gustu byłemu prezydentowi, Bronisławowi Komorowskiemu, który wyraźnie przestrzega przed podobnymi rozwiązaniami.

– Można słuchać rad rodziny. Ale formalizacja tego to bardzo zły pomysł – wyjaśnił, pytany przez serwis Money.

Kinga Duda doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta RP. Co na to Bronisław Komorowski?

Okazuje się, że Kinga Duda, mimo pełnionej funkcji, nie będzie mogła liczyć na żadne przywileje – nie otrzyma pensji, ochrony, ani służbowego samochodu. Zapewnił o tym Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP, a co ciekawe – Kinga Duda stała się jednym z trzynastu doradców głowy państwa. Nie zyska również etatu. Kinga Duda ma również „doradzać na bieżąco”, bez sztywnego zakresu obowiązków.

W tej sprawie wypowiedział się Bronisław Komorowski, który dziwi się takiemu rozwiązaniu i budzi to jego wątpliwości. Sam również pytał dzieci o radę, ale nie miał zamiaru formalizować tej pomocy.

– Na jakie środowisko chce wskazać prezydent Duda, przyjmując do pracy społecznej swoją córkę? Że wyjątkowo ważna jest dla niego rodzina? – mówi nie bez ironii były prezydent.

Zdaniem Komorowskiego, wprowadzenie Kingi Dudy do Kancelarii Prezydenta bardzo pomoże jej w karierze, gdyż „bycie blisko prezydenta otwiera wiele drzwi”.

fot. Onet News

Jak informował portal "Życie": HISTORIA TEJ DZIEWCZYNKI WZRUSZA DO ŁEZ! MUSIAŁA PRZEJŚĆ KILKA BOLESNYCH OPERACJI, ABY FINALNIE MÓC ZOBACZYĆ SWOJĄ MAMĘ, JEJ REAKCJA ROZDZIERA SERCE

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: WKRÓTCE WEJDĄ W ŻYCIE POTĘŻNE ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM? KIEROWCY OBAWIAJĄ SIĘ, ŻE POSTÓJ BĘDZIE OZNACZAŁ KARĘ, A MANDATY ZWIĘKSZĄ SIĘ CZTEROKROTNIE