Sprawa jest na tyle poważna, że polska policja, na zlecenie której przeprowadzony został sondaż nie może uwierzyć, że Polacy mają tak kategoryczne spojrzenie na potencjalne zmiany w Kodeksie drogowym.

Wiele osób apeluje o to, aby zwiększyć sumy mandatów, czy zmienić przepisy w taki sposób, by o utratę prawa jazdy było znacznie łatwiej! Niektórzy podali również zdumiewająca propozycję – przymusowy postój za przekroczenie dopuszczalnej prędkości! Ma to być swoisty drogowy „karny jeżyk” – wzorem psycholog Doroty Zawadzkiej – dla kierowców!

Polscy kierowcy sami kręcą bat na innych kierowców, domagając się zaostrzenia przepisów i zwiększenia wysokości mandatów? Zaskakujący sondaż przeprowadzony przez policję!

Jak informuje serwis Biznes Info, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokusili się o zapytanie kierowców o to, czego nowego oczekują, jeśli chodzi o zmianę w przepisach ruchu drogowego. Wypowiedzi wielu osób dosłownie ich zdumiały. Pieczę nad właściwym przeprowadzaniem badania mieli policyjni psycholodzy.

Pytanie, jakie zadano kierowcom dotyczyło kary za przekroczenie prędkości i możliwe były trzy odpowiedzi, z których trzeba było wybrać jedną.

– Podniesienie maksymalnej wysokości mandatu karnego do kwoty 2000 zł
– Dwukrotne zwiększenie obecnej liczby punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości
– Wymuszony postój, którego czas odpowiadałby wartości przekroczonej prędkości (np. przekroczenie prędkości o 20 km/h = 20 minut postoju).

Okazuje się, że ogromna część kierowców zamiast płacić, woli odczekać na postoju karnie! Ta odpowiedź była najczęstsza. Podobne rozwiązanie ma być stosowane w Estonii, o czym donosi portal Eska.

Co ciekawe, aż 28 procent pytanych kierowców uważa, że podniesienie wysokości mandatów do maksymalnych stawek nie odnosi skutku, ale 44,5 procenta pytanych uważa to za dobre rozwiązanie. Tyle samo osób uważa, że skuteczne jest również podwajanie punktów karnych za wykroczenia, a tym samym zwiększa się szybkość utraty prawa jazdy.

Natomiast aż 55 procent pytanych uważa „karnego jeżyka” na poboczu za najlepsze rozwiązanie. W końcu czas to pieniądz!

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI