Beata Kozidrak nazywana jest często legendą lub królową polskiej estrady. Słynna, charyzmatyczna wokalistka zespołu Bajm od lat pozostaje na językach.

Jedna z bardziej doświadczonych kobiet w polskim show-biznesie jest jednocześnie idolką wielu osób. Jej siła i wytrwałość są doceniane przez fanów, a tych nie brakuje nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród młodego pokolenia.

Gwiazda urodziła się 4 maja 1960 roku w Lublinie. Ma już 60 lat. Pracowała na sukces przez większość życia, nagrała 10 płyt studyjnych i ponad 100 piosenek. Ma czterooktawową skalę głosu, którą zachwycają się nie tylko fani, ale również krytycy muzyczni.

Beata Kozidrak. Źródło: Instagram
Beata Kozidrak. Źródło: Instagram

Karierę zespołu Bajm zapoczątkował występ na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Teraz chyba każdy zna tę grupę, a ich płyty sprzedały się w nakładzie ponad 2,5 mln egzemplarzy.

Beata Kozidrak obchodzi szczególny jubileusz

Jak przypomina portal WP, Beata Kozidrak przed 22 laty wydała album „Beata”, który rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Gwiazda może uznawać go za kolejny ze swoich sukcesów.

Z tej okazji postanowiła pokazać fanom swoje archiwalne zdjęcie z końca lat 90.

Płyta „Beata” ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Szybko stała się prawdziwym hitem, a cała Polska była zachwycona. Krążek pokrył się podwójną platyną – sprzedało się 170 tysięcy sztuk.

Singlami były piosenki „Taka Warszawa” oraz „Siedzę i myślę”, a Beata Kozidrak za nagranie tego wydawnictwa otrzymała dwa Fryderyki.

Beata Kozidrak. Źródło: Instagram
Beata Kozidrak. Źródło: Instagram

„Już 22 lata minęło od wydania mojej pierwszej płyty Beata. Ale czas leci” – skomentowała swój jubileusz Beata Kozidrak i pokazała na Instagramie zdjęcie, na którym odbiera Fryderyka.

Trzeba przyznać, że artystka jest jak wino – z wiekiem wygląda coraz piękniej i dojrzalej. Niewiele się zmieniła, wciąż jest tą samą blondynką z masą pozytywnej energii.

Jaką piosenkę z płyty „Beata” lubicie najbardziej?

Przypomnij sobie o… DONALD TUSK MA PROBLEMY ZE ZDROWIEM? INTERNAUCI NIE KRYJĄ SWOJEGO ZANIEPOKOJENIA

Jak informował portal Życie: ZASKAKUJĄCE WYDARZENIE W JEDNYM Z WARSZAWSKICH DOMÓW OPIEKI SPOŁECZNEJ. DOSZŁO DO BÓJKI MIĘDZY SENIORAMI. MUSIAŁA INTERWENIOWAĆ PROKURATURA

Portal Życie pisał również o… TOMASZ KOMENDA MYŚLAŁ, ŻE JEGO KŁOPOTY DOBIEGŁY KOŃCA. NIESTETY ZNOWU SPOTYKAJĄ GO OSKARŻENIA. O CO CHODZI