Ostatnio były premier Donald Tusk opublikował na swoim Twitterze zdjęcie, które wykonano podczas jego rozmowy z szefową Europejskiej Partii Ludowej – Lidią Pereirą. Zdjęcie wywołało w sieci niemałą burzę.

Co się dzieje z Donaldem Tuskiem?

Jak podaje portal Fakt, internauci są bardzo zaniepokojeni zdjęciem opublikowanym przez byłego premiera. Nie kryją zaskoczenia jego wyglądem. Jak się okazuje Donald Tusk mocno się postarzał, a do wygląda na przygnębionego.

Okazuje się jednak, że Tusk nie martwi się zbytnio swoim wyglądem, liczą się dla niego przede wszystkim sprawy polityczne. Jak przyznał, podczas rozmowy z Lidią Pereirą poruszył przede wszystkim sprawę Białorusi.

Ważne słowa byłego premiera

Co więcej, Donald Tusk wyszedł z propozycją, aby Unia Europejska nominowała do Pokojowej Nagrody Nobla Swiatłanę Cichanouską oraz jej męża Siarhieja. Kobieta kandydowała w sierpniu w wyborach prezydenckich, a jej partner nadal jest osadzony w więzieniu.

– Wierzę, że będzie to silny sygnał, jeśli UE nominuje Swietłanę Cichanouską i jej męża Siergieja, który nadal przebywa w więzieniu, do Pokojowej Nagrody Nobla – wyjaśnił były premier.

Dodatkowo na Twitterze Donalda Tuska pojawiły się podziękowania za wsparcie dla Białorusi.

– Nikt z nas nie wie, jak i kiedy skończy się ich walka o wolność, ale wszyscy wiemy, kto ma rację – dodał Tusk.

Jak doskonale pamiętamy, przegrana Cichanouskiej była powodem rozpoczęcia się nieustających protestów na Białorusi. Kobieta została zmuszona do opuszczenia kraju, natomiast jej mąż został osadzony w więzieniu, gdzie nadal przebywa.

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: NA HORYZINCIE KOLEJNA AFERA Z UDZIAŁEM DANIELA MARTYNIUKA. JAKA JEST REAKCJA SYNA ZNANEGO MUZYKA

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA