Adrian Klarenbach oraz Lucyna Klein-Klarenbach to para, o której stało się głośno w świetle ostatnich wydarzeń. Ślub wzięli w 1997 roku, doczekali się pięciorga dzieci.

Adrian Klarenbach to już od wielu lat gwiazda TVP Info. Czy to przypadek, że jego małżonka otrzymała intratną propozycję pracy dla spółki z udziałem Skarbu Państwa, którą – rzecz jasna – przyjęła?

Lucyna Klein-Klarenbach na wysokim stanowisku w państwowej spółce

Adrian Klarenbach oraz Lucyna Klein-Klarenbach. Źródło: plejada.pl
Adrian Klarenbach oraz Lucyna Klein-Klarenbach. Źródło: plejada.pl

Jak informuje Plejada, małżonka Adriana Klarenbacha może liczyć na pensję rzędu aż 100 tysięcy złotych rocznie. Od teraz pracować będzie w radzie nadzorczej grupy Centralnego Zaopatrzenia Hutnictwa.

Warto zaznaczyć, że poprzednio Lucyna Klein-Klarenbach piastowała funkcję dyrektora zarządu biura PKP, mimo, że nigdy wcześniej nie pracowała na stanowiskach kierowniczych. Z kolei w 2018 roku próbowała dostać się do rady miasta jako radna warszawskiej dzielnicy Wawer z ramienia PiS. Nie udało jej się to.

Adrian Klarenbach wypowiedział się na Twitterze o swojej żonie. Twierdzi, że nie maczał palców w rozwijającej się karierze zawodowej jego żony.

Adrian Klarenbach. Źródło: Twitter
Adrian Klarenbach. Źródło: Twitter

Lucynę Klein-Klarenbach oceniało rządowe grono przy Kancelarii Premiera, do którego obowiązków należy między innymi znajdowanie kandydatów do organów zarządzających państwa. Kobieta została członkiem rady nadzorczej państwowej spółki Centralnego Zaopatrzenia Hutnictwa, o czym poinformowano w Krajowym Rejestrze Sądowym zaraz przed drugą turą wyborów prezydenckich, 12 lipca br.

Jej pensja będzie wynosić ok. 100 tysięcy złotych rocznie.

„Potwierdzam, że p. Lucyna Klein-Klarenbach jest dyrektorem Biura Zarządu PKP S.A. Dane dotyczące daty zatrudnienia pracownika stanowią przedmiot umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem i nie są podawane do publicznej wiadomości” – potwierdzał rzecznik spółki, gdy w czerwcu zaczęto mówić o tym, że pracuje dla PKP.

Z kolei w 2018 roku próbowała zostać radną jako kandydatka PiS, lecz otrzymała tylko 131 głosów – zaledwie 3,57% głosów w całym okręgu wyborczym.

Przypomnij sobie o… SWOIM ZACHOWANIEM PODCZAS OSTATNIEGO POŻEGNANIA KSIĄDZ UPOKORZYŁ RODZINĘ. CO NA TO KURIA

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK NIE KRYJE ŁEZ WZRUSZENIA. CO DOPROWADZIŁO GWIAZDĘ DO TAKIEGO STANU

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: METEOROLODZY ZAPOWIADAJĄ OSTATNI CIEPŁY WEEKEND TEGO LATA. CO JESZCZE ZNALAZŁO SIĘ W PROGNOZIE POGODY