Ewa Demarczyk to legendarna wokalistka, znana m.in. z zespołu Piwnica pod Baranami. Artystka zmarła 14 sierpnia 2020 roku w Krakowie. Miała 79 lat.

Wszyscy artyści byli zaskoczeni odejściem Ewy Demarczyk, jej najbliżsi otrzymywali kondolencje z całej Polski, nawet od prezydenta Andrzeja Dudy. Utalentowana piosenkarka odeszła w ciszy, w swoim mieszkaniu.

Kariera Ewy Demarczyk zaczęła się po występie w 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbywał się w 1963 roku. Zaprezentowała wówczas piosenki „Czarne anioły” oraz „Taki pejzaż” Zygmunta Koniecznego.

Tego Ewa Demarczyk nie zdążyła zrobić, zanim odeszła

Sensacyjne wieści podawane przez portal Pomponik rozniosły się po całej Polsce. Okazuje się, że Ewa Demarczyk, która pilnie strzegła swojego życia prywatnego, miała wielkie plany na przyszłość.

Ewa Demarczyk / polishnews.co.uk
Ewa Demarczyk / polishnews.co.uk

Media i opinia publiczna nie miały o tym pojęcia. Na jaw wyszło, że Ewa Demarczyk była z kimś związana. Co więcej, chciała przypieczętować swoją relację.

Niestety, to nie było jej dane. Tajemniczy mężczyzna, z którym Ewa Demarczyk była przez ostatnie 39 lat, niósł jej urnę z prochami. Wcześniej nie wiedziano, że artystka jest na stałe związany z artystką.

Jej najdroższy to Paweł Rynkiewicz, 63-letni ochroniarz, a także narzeczony.

Choć dzieliła ich spora różnica wieku, świetnie się dogadywali. Najpierw Paweł Rynkiewicz przyszedł do niej, gdy szukała kogoś do pomalowania mieszkania w 1981 roku. Potem… został przy niej już do końca. Nie zważał na plotki – poczuł, że to jest właśnie ta jedyna.

Był obok niej, gdy ta zawierała dwa związki małżeńskie, gdy przeżywała dwa rozwody. W 2001 roku, od czasu, gdy przeszła na emeryturę, troszczył się o jej spokój i wiedział o niej najwięcej.

Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl
Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl
Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl

Przed dwoma laty przeszedł ostry zawał serca. Artystka szukała go, gdyż nie miał przy sobie dokumentów. Gdy znalazła Pawła w szpitalu, wreszcie mogła odetchnąć. Sądzili, że będą nierozłączni, a we wrześniu mieli wziąć ślub.

Nie było jeszcze terminu – to miał być kameralny, mały ślub. Niestety, nie zdążyli.

Przypomnij sobie o… AGATA MŁYNARSKA JEST PRZEKONANA O SZCZĘŚCIU SWOJEGO SYNA. MOCNO WSPIERA NOWY ZWIĄZEK STANISŁAWA

Jak informował portal Życie: RODZICE ZOSTAWIAJĄ WOLĘ SWOIM DZIECIOM. A TY? MATKA PŁAKAŁA. OD ZNIEWAGI I EMOCJONALNEGO BÓLU ZADAWANEGO PRZEZ CÓRKĘ

Portal Życie pisał również o… CO JEST BARDZIEJ OPŁACALNE DLA EMERYTÓW? TRZYNASTKI CZY MOŻE EMERYTURA BEZ PODATKU