Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu Magdalena Mikołajczak – Olszewska była prawdziwą gwiazdą Telewizji Polskiej.

Profesjonalizm, podejście do pracy, a także uroda i charakterystyczna fryzura były jej największymi atutami. Dla TVP pracowała przez wiele lat, jednak w pewnym momencie wycofała się z pracy w telewizji. W 2016 roku dziennikarka podjęła współpracę z Radiem Pogoda, tworząc program „Pogodny Poranek”. Co stało się z nią dalej?

Jak potoczyła się kariera zawodowa Magdalena Mikołajczak-Olszewskiej?

Losy zawodowe Magdaleny Mikołajczak – Olszewskiej nie były łatwe. W Telewizji Polskiej przez wiele lat była prawdziwą gwiazdą, gdzie zresztą zaczęła swoją przygodę z dziennikarstwem poprzez prowadzenie wywiadów z wieloma wielkimi postaciami telewizyjnymi.

Jej pierwszym wielkim wyzwaniem było prowadzenie „Teleexpressu”. Później mogliśmy oglądać ją również jako prezenterkę „Panoramy”. Jak przypomina serwis Plejada, dziennikarka prowadziła również program „Bez etatu”, którego tematem było bezrobocie i sytuacja na rynku pracy w Polsce.

Później w 2005 roku wraz z Tomaszem Kammelem Magdalena Mikołajczak – Olszewska zaczęła prowadzić pierwszy reality show w Telewizji Polskiej pt. „Miasto marzeń”, który również traktował o bezrobociu w niewielkich miejscowościach na terenie Polski.

- Po 13 latach pracy czułam gorycz. Przechodząc kilka lat temu z Dwójki do Jedynki, miałam nadzieję, że nie będę tam, tylko prezenterką, ale też dziennikarką społeczną. Zapowiadanie programów nie było szczytem moich ambicji. Sam fakt zwolnienia mnie z funkcji prezenterki nie był więc aż tak dotkliwy. Przykra okazała się forma. (...) Decyzja nigdy nie została mi wytłumaczona. Do dziś nie wiem, dlaczego tak się stało – mówiła w „Gali”, cytowana przez „Plejadę”.

Niestety „Miasto marzeń” dość szybko zniknęło z ekranu. Później dziennikarka trafiła do niedzielnego talk-show „Między ziemią a niebem”, który jest poświęcony tematyce religijnej. Potem postanowiła odejść z TVP.

Niewiele osób wie o tym, że Magdalena Mikołajczak – Olszewska grała również epizodyczne role w kilku serialach telewizyjnych takich jak „Klan” czy „Plebania”. Prywatnie jest żoną Olafa Olszewskiego, który jest reżyserem serialu „Plebania”.

W 2016 roku dziennikarka postanowiła wrócić do pracy w mediach i prowadziła audycję w Radiu Pogoda pt. „Pogodny poranek”. Rok później zdecydowała się odejść z rozgłośni. Do jej ostatnich zajęć należy praca jako wykładowca Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

fot. TVP

Jak informował portal "Życie": ŻONA MATEUSZA DAMIĘCKIEGO W OGNIU KRYTYKI. AKTOR STAJE W JEJ OBRONIE, LECZ INTERNAUCI SPEKULUJĄ CZY MIĘDZY NIMI WSZYSTKO W PORZĄDKU

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JEDNEJ Z UCZESTNICZEK PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI”. WIESIA ROZPOCZYNA KARIERĘ AKTORSKĄ

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA HISTORIA MIŁOSNA POPULARNEJ POLSKIEJ PIOSENKARKI. TO, JAK UŁOŻYŁO SIĘ ŻYCIE WANDY KWIETNIEWSKIEJ NADAJE SIĘ NA SCENARIUSZ FILMOWY