Polscy celebryci nie wstydzą się swojej wiary i otwarcie wyznają, że wierzą w Boga i uczęszczają do Kościoła. Okazuje się nawet, że wiele polskich gwiazd w przeszłości chciało wstąpić do zakonu lub zostać księdzem. Kto do nich należy?

Gwiazdy, które chciały żyć w celibacie

Wśród polskich celebrytów jest wiele osób, które otwarcie wyznają, że Bóg jest dla nich najważniejszy. Wielu z nich chciało nawet w przeszłości żyć w celibacie.

Jednym z aktorów, który chciał żyć w celibacie jest Andrzej Grabowski. Znany ze „Świata według Kiepskich” aktor w młodości służył w Kościele jako ministrant. Następnie mężczyzna planował wstąpić do zakonu Bernardynów. Finalnie wybrał jednak aktorstwo.

Andrzej Grabowski jako Ferdek Kiepski/screen YouTube @Polsat
Andrzej Grabowski jako Ferdek Kiepski/screen YouTube @Polsat

Podobnie było w przypadku Cezarego Pazura. Aktor również przez długie lata był ministrantem. Poświęcał się jedynie nauce i kościołowi. Zupełnie nie myślał o aktorstwie.

Cezary Pazura. Źródło: Instagram
Cezary Pazura. Źródło: Instagram

Niektóre nazwiska zaskakują

Poważne plany z kościołem miał również znany prowadzący telewizji Polsat - Krzysztof Ibisz. Mężczyzna służył jako ministrant aż 20 lat! Planował zostać księdzem. Jego plany się jednak zmieniły i wybrał dziennikarstwo.

Krzysztof Ibisz. Źródło: wp.pl
Krzysztof Ibisz. Źródło: wp.pl
Krzysztof Ibisz. Źródło: wp.pl

Szymon Hołownia, znany dziennikarz i tegoroczny kandydat na prezydenta, w przeszłości także planował zostać księdzem. Mało tego, mężczyzna uczęszczał nawet do seminarium duchownego. Szymon Hołownia był także dwa razy w nowicjacie - przygotowywał się do życia zakonnika. Zrezygnował jednak z tego pomysłu. Dalej jest religijny i szerzy wiarę katolicką w swoich książkach, np: „Jak robić dobrze”.

Szymon Hołownia przemówił do Warszawiaków, źródło: WP
Szymon Hołownia przemówił do Warszawiaków, źródło: WP
Szymon Hołownia przemówił do Warszawiaków, źródło: WP

Innym aktorem, który widział swoją przyszłość w celibacie jest Tomasz Kot. Okazuje się, że Tomasz Kot wstąpił do seminarium duchownego. Wytrzymał tam jednak rok i stwierdził, że nie jest to jego powołaniem. Następnie zapisał się do szkoły teatralnej w Krakowie.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA