Sześcioletnia słonica uratowana ze studni

Jak podaje portal "en.goodtimes", w południowoindyjskim stanie Tamil Nadu miała miejsce niebywałą historia, która pokazuje, że ludzie potrafią być pomocni w potrzebie. Mała sześcioletnia słonica, wracając po ciemku z wędrówki po pożywienie, wpadła do głębokiej na trzydzieści stóp studni. Biedne zwierzę nie mogło się wydostać z dołu i utknęło tam na kilka godzin. Walkę słonia zauważyli mieszkańcy pobliskiej wioski, którzy postanowili pomóc stworzeniu. W jaki sposób to uczynili?

Przede wszystkim zadbali o to, żeby słoń nie był odwodniony. Polewali go wodą i karmili korą bananowca i trzciną cukrową. Dodatkowo organizacja działająca na rzecz ochrony zasobów naturalnych i środowiska wynegocjowała z właścicielką terenu zgodę na wykopania obok studni prowizorycznej rampy, dzięki której słonica mogła wydostać się z głębokiego dołu. Gdy akcja zostałą zrealizowana pomyślnie, szczęśliwe zwierzę mogło się bezpiecznie oddalić.

Te słonie wychodzą nocą z lasu w poszukiwaniu pożywienia. Jeden ze słoni wpadł do studni w ciemności. Stworzenie skarpy dla słonia, tak aby mógł samodzielnie wydostać się ze studni, zajęło około sześciu godzin. Wszystkie wysiłki naszego zespołu uratowały życie łagodnego giganta. Cieszę się, że udało nam się uratować słonia bez żadnych obrażeń.

To również może Cię zainteresować: KOLEJNE OGNISKO KORONAWIRUSA. ZAKAŻONA UDAŁA SIĘ NA MSZĘ

Zobacz także: PAPIEŻ FRANCISZEK ZADZWONIŁ DO WIERNEJ. KOBIETA BYŁA ZAŁAMANA PO STRACIE SYNA